• A
  • A

Szalona końcówka i 3 punkty Pasów

• Sport
  • date_range Piątek, 2013.08.02 14:59 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:15 )
W spotkaniu otwierającym trzecią kolejkę gier w Ekstraklasie piłkarskiej, Cracovia na własnym stadionie pokonała 2-1 chorzowski Ruch. Obie bramki dla krakowian zdobył Dawid Nowak, dobijając strzały kolejno:Saidiego Ntibazonkizy i Sebastiana Stebleckiego

Strzelec dwóch bramek dla Cracovii-Dawid Nowak/ fot.cracovia.pl

Cracovia-Ruch Chorzów

Po meczu z kolejną szaloną końcówką , Cracovia odnosi swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Krakowianie. mimo, że przegrywali od 14. minuty , na dziesięć minut przed końcem spotkania zdołali się podnieść i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bohaterem spotkania został wprowadzony dopiero w 57. minucie Dawid Nowak, który wspaniale wykorzystał niezbyt pewne interwencje bramkarza Ruchu i w przeciągu 3 minut zdobył dwie bramki.

Zdecydowanie lepiej spotkanie rozpoczęli przyjezdni. Krakowianie wyglądali na nieco nierozgrzanych, rozleniwionych przez wyjątkowo mocno świecące słońce. Na efekty leniwej gry długo nie trzeba było czekać. W 14. minucie Surma po przechwycie uruchomił na prawym skrzydle Sultesa, który dograł w pole karne Cracovii, gdzie Marek Zieńczuk strzałem prawą nogą prosto z powietrza pokonał Pilarza. Krakowianie odpowiedzieć bramką mogli już chwilę później, kiedy to niefrasobliwością popisał się bramkarz Ruchu, Krzysztof Kamińśki. Golkiper wyszedł poprawnie do akcji podbramkowej Stebleckioego, ale po chwili wypuścił uprzednio złapaną piłkę tuż przy linii końcowej po lewej stronie bramki. Do futbolówki dopadł Bartłomiej Dudzic, ale w trudnej sytuacji, z ostrego kąta nie zdołał celnie trafić do pustej bramki. Później oba zespoły miały jeszcze swoje okazje, ale wynik nie uległ zmianie

Niekorzystny wynik i tylko 45 minut czasu zmusiły trenera Stawoego do drastycznych działań. Z boiska ściągnął bezproduktywnych Bojlevicia i Szeligę, zastępując ich Bernhardtem i Ntibazonkizą. Obecność tych zawodników dobrze wpłynęła na poczynania Cracovii, która zaczęła w końcu oddawać strzały na bramkę. Na posterunku bramkarskim świetnie spisywał się jednak Kamiński,a swoje robili także nieskuteczni strzelcy krakowskiego zespołu. W 55. minucie do radości z bramki Pasom zabrakło jedynie dobrego wykończenia. Świetnie po ziemi wzdłuż pola karnego podał Marciniak, a zamykający akcję Żytko nie zdołał umieścić piłki w praktycznie pustej bramce. Ten sam zawodnik miał jeszcze kilka okazji po strzałach głową, jednakże i te były niecelne.

W międzyczasie na boisku pojawił się Dawid Nowak i to ostatnia zmiana Stawowego przyniosła w końcu piorunujące efekty. Najpierw w 80. minucie snajper dobił mocne uderzenie zza pola karnego w wykonaniu Saideigo, by po 3 minutach powtórzyć to po bombie z 10. metrów Stebleckiego. W końcówce Cracovia miała jeszcze swoje okazję, ale dwie akcje sam na sam z bramkarzem zmarnował Saidi i do ostatnich minut, mimo starań z obu stron wynik nie uległ już zmianie.

Po piątkowym zwycięstwie krakowianie po 3 meczach mają na swoim koncie 4 punkty. Kolejny mecz Cracovia zagra 10 sierpnia w Gdańsku przeciwko miejscowej Lechii.

CRACOVIA 2 - 1 Ruch Chorzów
'14 Zieńczuk (0-1)
'80 Nowak (1-1)
'82 Nowak (2-1)

Skład Cracovii: Pilarz, Kuś, Zytko, Kosanović, Marciniak, Danielewicz-żk, Szeliga('46 Bernhardt), Straus, Dudzic('46 Ntibazonkiza), Boljević('57 Nowak), Steblecki

Skład Ruchu: Kamiński, Gieraga, Szyndrowski-żk, Stawarczyk, Konczkowski-żk, Surma, Malinowski, Sultes('65 Kowalski), Babiarz-żk, Zieńczuk('78 Janoszka), Kuświk('62 Janowski)

'90+5 Koniec meczu. Cracovia wygrywa po raz pierwszy w tym sezonie!

'90+3 Saidi! Świetne rozegranie z Dawidem Nowakiem i jakimś cudem w ostatnim momencie Burundyjczyka zatrzymał wślizgiem Stawarczyk

'90 Groźnie było pod bramka Cracovii. Janoszka uderzył głową tuż, tuż nad bramka gospodarzy. Sędzia zadecydował, że mecz zostanie przedłużony o 4 minuty

'88 GOOoooola nie ma! Saidi stanął sam nam sam z Kamińskim i zamiast próbować wyminąć golkipera Ruchu, zdecydował się na łatwy dla bramkarza strzał.

'86 Musiał się teraz nagimanstykowac bramkarz Cracovii, po wrzutce z rożnego Janoszki. najważniejsze jednak, że zagrożenie zostało odsunięte

'82 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Ależ końcówka Pasów, ależ końcówka Nowaka! 2-1 dla Cracovii! Napastnik Pasów z 10. metrów dobił strzał Stebleckiego

'80 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Dawid Nowka dobija strzał Saidiego! Burundyjczyk uderzył bardzo mocno z lewej strony, piłkę odbił przed siebie bramkarz Ruchu, a tam czyhał już tylko na błąd snajper Pasów

'77 W akompaniamencie gwizdów kibiców Cracovii z boiskiem żegna się marek Zieńczuk. Byłego Wiślaka zmienia Maciej Janoszka

'75 Znów było blisko bramki dla Pasów. Tym razem sprzed pola karnego, z wolnego wrzucał Marciniak, a bliski strzału głowa był Żytko.

'73 Babiarz uderzał z 30. metrów bardzo groźnie obok bramki Pilarza

'70 Żytko uderzał głową po rzucie rożnym, ale niecelnie-ponad poprzeczką

'67 I mamy kolejną przerwę dla zawodników na uzupełnienie płynów

'65 I jeszcze jedna zmiana w Ruchu. Schodzi Sultes, wchodzi Kowalski-zawodnik, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Okocimskiego KS Bzesko

'64 Nietypowe uderzenie dla Milosa Kosanovicia, bo z prawej nogi .Mimo, to bardzo potężnie, ale i równie niecelnie z 25. metrów

'62 Zmiana w zespole Ruchu. Na boiko wchodzi ,Maciej janowski, o którym mówi się, że jest już sprzedany do Zaglębia Lubin. W kuluarach mówi się o 250 tysiącach euro.

'57 Zagranie va banque trenera Stawowego ! Na boisko wprowadza Nowaka i jest to trzecia zmiana w zespole Pasów

'55 Wspaniałe dośrodkowanie Marciniaka wzdłuż pola karnego , zamykane przez Żytkę. Stoper Pasów nie zdołał umieścić piłki w pustej bramce!

'52 Ruch wyszedł pod pole karne w czwórkę przeciwko dwóm obrońcom Cracovii. Na całe szczęście dla Pasów, Babiarz nie zdołał zamknąć świetnego podania od Surmy

'48 Steblecki pociągnął prawą stroną boiska i podszedł z piłką i rywalem przed sobą aż pod samo pole karne. Mając okazję do podania do niekrytego Strausa, zdecydował się jednak na drybling i stracił piłkę na rzecz Szyndrowskiego

'46 Cracovia rozpoczyna drugą połowę z dwoma zmianami w składzie. Zeszli Szeliga i Dudzic , a ma boisku są już Ntibazonkiza i Bernhardt

'45+2 Koniec pierwszej połowy spotkania. Cracovia przegrywa 0-1, ale ostatnie minuty pierwszej części spotkania wyraźnie należały do niej.

'45 Sędzia dolicza minutę

'41 Steblecki uderzał sprzed pola karnego! Potężne uderzenie broni jednak instynktownie Kamiński

'40 Coraz lepiej wygląda gra Cracovii w ostatnich minutach pierwszej połowy spotkania. Niestety, nadal brakuje ostatniego uderzenia

'37 Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Boljevicia, po którym strzał głową oddaje Bartłomiej Dudzic. Świetną interwencją wychodząc z brami popisał się Kamiński

'36 Pewna interwencja Pilarza po dośrodkowaniu Zieńczuka z rzutu wolnego z prawej strony.

'32 Żółta kartka dla Babiarza za opóźnianie gry. Goście już grają na czas?

'30 Wreszcie sensowna, składna akcja Pasów, zakończona strzałem Dudzica z prawej strony pola kartnego. Wyciągnietą nogą dobrze jednak broni Kamiński. Spektakularnym wręcz podaniem piętą, stojąc tyłem do bramki, popisał się Danielewicz.

'27 Zieńczuk próbował uruchomić Sultesa prawa stroną, ale będąc w trudnej sytuacji zmuszony był do zagrania "na pamięć" i groźnie zapowiadającą się akcję szybko zneutralizowali zawodnicy Cracovii

'24 Ruch założył podwójne zasieki na własnej połowie. Teraz sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie jakże potrzebnych elektrolitów. Być może po krótkiej chwili zawodnicy z Krakowa wrócą na boisko w lepszej formie

'19 Marciniak dopadł do piłki przed polem karnym i uderzył nieczysto z pierwszej piłki kozłującą futbolówkę

'16 Och! Z bramki wyszedł dobrze Krzysztof Kamiński, ale przy próbie łapania, futbolówka wypadła mu z rąk. Dopadł do niej tuż przy linii końcowej Dzudzic,ale w trudnej sytuacji, z ostrego kąta nie zdołał umieścić jej w siatce

'14 GOL! Marek Zieńczuk uciszył trybuny przy Kałuży. Ex-Wiślak wykończył strzałem z bliska wspaniałe dośrodkowanie

'10 Miliśmy nieco kuriozalną sytuację . Rzut wolny wykonywał Boljević, ale sędzia uznał, ze zawodnik strzelał ze zbyt dalekiej odległości i nakazał powtórkę. Obie jednak próby nie znalazły drogi do bramki.

'9 Żółtą kartka ukarany Szyndrowski

'6 Pilarz zmuszony do instynktowej obrony po strzale z pierwszej piłki w wykonaniu Kuświka. Błąd popełnił Kosanović, który w ogóle nie krył zawodnika Ruchu.

'3 Faul Kosanovicia z prawej strony między linią boczną, a linią pola karnego i wykonywany przez Zieńczuka rzut wolny prawie zamienił się w bramkę dla gości.

'1 Gramy!

18:00 Nowością w tej kolejce jest strój sędziów. Arbitrzy spotkania z racji wyjątkowo słonecznej, gorącej aury występują cali na biało

17:57 Na stadionie wybrzmiewa już znany w całej Polsce hymn Cracovii w wykonaniu Macieja Maleńczuka. Niestety- jego odśpiewanie zakłócone jest gwizdami kibiców przyjezdnych

17:44 Ławka rezerwowych Pasów: Perdijić, Bernhardt, Ntibazonkiza, Nowak, Dąbrowski, Zejdler, Budziński

17:35 Podobnie jak w spotkaniu z Lechem, mecz na ławce rozpocznie super-rezerwowy, Saidi Ntibazonkiza. Trener Stawowy postawił prawie w całości na zespół ,który przywiózł z Pozania punkt. jedyną zmianę stanowi Krzysztof Danielewicz, który zastąpi Edgara Bernhardta

17:31 Rozgrzewkę rozpoczęli już piłkarze Ruchu.

17:15 Kiedy ostatnio oba zespoły walczyły w Ekstraklasie, Cracovia dramatycznie ( i jak się później okazało-nieskutecznie) walczyła o utrzymanie, a chorzowianie bili się o Mistrzostwo Polski (ostatecznie "tylko" 2. miejsce). Dziś obie ekipy to jednak murowani kandydaci do walki w drugiej części tabeli, w tzw. grupie spadkowej. Świadczą o tym chociażby ostatnie wyniki. W tym sezonie krakowianie zgromadzili na koncie ledwie punkt, zaś chorzowianie o jedno oczko więcej.