W miniony weekend w Częstochowskim klubie Scout rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski w squashu seniorów.

W kategorii mężczyzn najlepszy okazał się Mateusz (Matt) Kotra z krakowskiego klubu Squash4you. W niezwykle mocno obsadzonym turnieju (62 z 64 najlepszych Polakow) Matt wygrał bez straty seta , pokonując w półfinale 3-tnego Mistrza Polski Wojtka Nowisza 11-7,11-5,14-12 a w finale również 3-tnego Mistrza (w tym ostatnie 2 lata) Marcina Karwowskiego 11-3,11-6,11-5.

To pierwszy medal tego zawodnika w Mistrzostwach Polski - wcześniej był nieznacznie poza podium (4-y w 2013 i 5-y w 2014).

Dobrze spisali się również inni gracze klubu Squash4you - brat Mateusza - Michał Kotra był 6 , Maciek Maciantowicz 8 , Julian Kischiel 9 , Staszek Rusek 19.

Z innych małopolskich zawodników brązowy medal wywalczył Przemek Atras z Zabierzowa.

Wśród kobiet reprezntująca krakowski klub Squash4you Dominika Witkowska zajęła 3ie miejsce ulegając w półfinale późniejszej mistrzyni Magdzie Kamińskiej z Wrocławia.

Inne Krakowianki Alicja Ślipczyńska i Sylwia Ziomek zajęły miejsca 9 i 15.

Za tydzień w Częstochowie walczą juniorzy, wśród których faworytami do złotych medali  są m.in. reprezentujący klub Squash4you krakowianin Kuba Pytlowany (do lat 13) , zakopiańczyk Maksymilian Wielgus (do lat 17) , Leon Krysiak z Kielc (do lat 11) oraz Filip Szewczyk z Częstochowy (do lat 19).