Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Rafał Majka pojedzie w Tour de France

Kolarz Zegartowic pracować będzie dla ubiegłorocznego triumfatora, Słoweńca Tadeja Pogacara.

Ubiegłoroczny triumfator „Wielkiej Pętli”, Słoweniec Tadej Pogacar, będzie liderem ekipy UAE Team Emirates w rozpoczynającej się w sobotę 108. edycji Tour de France. Jego kluczowym pomocnikiem na górskich etapach ma być Rafał Majka. Kolarz z Zegartowic jest zwycięzcą trzech etapów TdF, dwukrotnie był najlepszy w klasyfikacji górskiej tego najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego..31-letni Majka swą „gotowość bojową” zaprezentował na trasie wyścigu Dookoła Słowenii. Tam też pracował na rzecz młodszego kolegi, zajmując 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Dla Polaka będzie to szósty start w Tour de France, a 18 wyścig trzytygodniowy w karierze.
Majka to drugi polski kolarz zgłoszony do tegorocznej "Wielkiej Pętli". W ogłoszonym wcześniej składzie drużyny Ineos Grenadier znalazł się  Michał Kwiatkowski.
PAP/TK/RK

Źródło: PAP
Autor:
Tadeusz Kwaśniak

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię