Polscy kajakarze w znakomitej formie

Wśród zwycięzców zawodów Pucharu Świata w Poznaniu kobieca kajakowa czwórka z krakowianką Adrianną Kąkol w składzie, a Igrzyska Europejskie coraz bliżej

Ze świetnej strony pokazały się polskie osady podczas rozgrywanych w Poznaniu zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie. Polacy stanęli na podium aż 12-krotnie. Znów coraz lepiej spisuje się kobieca osada K4 z krakowianką Adrianną Kąkol w składzie. Aktualne mistrzynie świata i mistrzynie Europy płynąc w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto triumfowały w finale kajakowych czwórek na 500 m.

Co ciekawe,w kajakowej dwójce na 500 m triumfowały Martyna Klatt i Helena Wiśniewska, finał dwójek był niezwykle emocjonujący, bo trener kadry kajakarek Tomasz Kryk stworzył nową dwójkę, która w tej chwili, pływa szybciej od wicemistrzyń olimpijskich czyli dwójki Karolina Naja - Anna Puławska. W niedzielę Klatt i Wiśniewska wygrały zaledwie o 0,2 sekundy ze starszymi koleżankami.

Ale to nie wszystkie polskie sukcesy. Katarzyna Kołodziejczyk wygrała K1 na 200 m. Pierwsze lokaty zajęły także osady kanadyjkowe: męska czwórka na 500 metrów oraz mikst na tym samym dystansie. A kolejna impreza to już  Igrzyska Europejskie w Krakowie.

A skoro o imprezach rozgrywanych na wodnych akwenach, w sobotę w słoweńskim Bledzie złoty medal wioślarskich mistrzostw Europy zdobyła czwórka podwójna w składzie: Fabian Barański, Mateusz Biskup, Dominik Czaja i Mirosław Ziętarski.