W czwartym meczu półfinałowym PHL GKS Tychy pokonał po raz drugi  Tauron Re-Plast Unię Oświęcim. W serii do czterech zwycięstw jest 2-2. Kolejne starcie w tej parze odbędzie się w sobotę na lodowisku w Oświęcimiu. Mecz rozpocznie się o godz. 18.00.

W czwartek na Stadionie Zimowym po dwóch tercjach było 1:0 dla miejscowych. W 37. minucie Filip Komorski wygrał bulik w tercji gości, podał do Romana Szturca, który uderzył mocno między parkanami bramkarza Unii. W 43. minucie Bartłomiej Jeziorski podwyższył na 2:0. Unia walczyła do końca, ale tylko raz umieściła krążek w siatce. Tyszanie wygrali 2:1. W serii jest 2-2 i rywalizacja rozpoczyna się od początku. Kolejne spotkanie tej pary odbędzie się w sobotę na lodowisku w Oświęcimiu.

Ale wcześniej - już dziś - do rywalizacji powrócą Comarch Cracovia i GKS Katowice. Tu po czterech meczach też jest remis 2:2. Dzisiejsza konfrontacja rozpocznie się o godz. 18.30. W sportowym kanale internetowym Radia Kraków TRANSMISJE dziś po 20.05 relacja z decydujących fragmentów meczu w Krakowie.