Piłkarze Wisły kończą pierwszy obóz przygotowawczy do nowego sezonu meczami z Wartą Poznań i Miedzią Legnica, wieczorem wracają do domu, a w poniedziałek wyjeżdżają do Słowenii. W sprawie Damiana Burasa, który przechodzi z Hutnika do Wisły potrzebny będzie arbitraż. Hutnik chce bowiem stu tysięcy złotych oraz prawa do części udziałów w przyszłych transferach, Wisła daje osiem tysięcy.

Po drugiej stronie Błoń wybrano kapitana drużyny, większość piłkarzy Cracovii głosowała na Sławomira Szeligę. I jeszcze jedna piłkarska wiadomość - w kontrolnym meczu 3 x 40 minut w Waksmundzie Kolejarz Stróże przegrał z Górnikiem Zabrze 0-3.

A na międzynarodowej arenie - piłkarze Lecha Poznań awansowali do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Po wygranej u siebie z kazachskim Żetysem 2-0 w rewanżu zremisowali w Kazachstanie 1-1. W następnej rundzie Lech zagra trochę bliżej - bo w Azerbejdżanie z Chazarem Lenkoran. Legia Warszawa z łotewskim Metalurgiem Lipawa, a Ruch Chorzów zmierzy się z macedońskim Metalurgiem Skopje.