Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Mecz trwa do ostatniego gwizdka

  • Sport
  • date_range Poniedziałek, 2012.06.11 08:53 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:49 )
„Wynik na otwarcie Mistrzostw Europy naprawdę jest bardzo dobry. Wiemy doskonale, jak trudne są pierwsze mecze, tym bardziej, że drużyna grecka naprawdę to jest bardzo ciężki przeciwnik, grający niewygodny futbol i to się właśnie wczoraj potwierdziło."

pzpn.pl

O meczu Polska – Grecja:

„Wynik na otwarcie Mistrzostw Europy naprawdę jest bardzo dobry. Wiemy doskonale, jak trudne są pierwsze mecze, tym bardziej, że drużyna grecka naprawdę to jest bardzo ciężki przeciwnik, grający niewygodny futbol i to się właśnie wczoraj potwierdziło. Oczywiście wszyscy czujemy pewien niedosyt poprzez to, że pierwsza połowa była rozgrywana na pewnym poziomie, natomiast mecz trwa do ostatniego gwizdka – nie 45, nie 90 min., tylko czasem 95 trzeba rozgrywać. I tutaj utrata czujności w każdym fragmencie meczu na tym poziomie grozi właśnie odwróceniem losów spotkania i tak też się wczoraj stało. Po pierwszej połowie dobrze to wyglądało, natomiast w drugiej połowie pomimo tego, że graliśmy z przewagą, Grecy zagrali bardzo zdeterminowany futbol, byli skoncentrowani i to miało przełożenie na sytuacje. Owszem, mówi się, że piłka nożna jest grą błędu i właśnie też wczoraj się tak stało. (…) Widać, że nie ma tej idealnej współpracy, widać, że brakuje tego rytmu meczowego kilku zawodnikom. I to miało swoje przełożenie, czy to w pierwszej sytuacji, gdzie był błąd komunikacji pomiędzy Szczęsnym a Wasilewskim, czy też przy rzucie karnym, gdzie brak współpracy między czteroosobowym blokiem obronnym a właśnie znowu Wojtkiem Szczęsnym. To miało taki już decydujący wpływ na obraz meczu, natomiast to nie zmienia faktu, że mecz mógł się podobać. W dalszym ciągu mamy szansę. Miejmy nadzieję, że ta organizacja gry obronnej z meczu na mecz będzie wyglądała coraz lepiej (...).”

O meczu z Rosjanami:

„(...) Trochę zaskakuje mnie samo podejście, jeżeli chodzi o nastawienie sztabu szkoleniowego reprezentacji. Wiadomo, że gramy u siebie i tutaj absolutnie nie ma co myśleć przed kolejnym meczem o wyniku remisowym, że to nam w dalszym ciągu otwiera dalszą drogę, że utrzymuje nas w tej drodze... Myślę, że to jest błędne myślenie. Tutaj trzeba grać w każdym meczu o zwycięstwo – tak, jak przed spotkaniem z Grecją (…), co nie zmienia faktu, że czeka nas bardzo trudne spotkanie. Widać, że ta demonstracja siły Rosjan naprawdę zrobiła wrażenie, ale właśnie taka piłka jest. Futbol jest piękny i nie zawsze faworyci wygrywają. Rozpoczyna się mecz, jest wynik 0:0 i wszyscy mają jednakowe szanse.”

KM/Marek Solecki


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię