Dziś do Krakowa na jubileusz Białej Gwiazdy przyjedzie klub z Neapolu z Piotrem Zielińskim i mistrzami Europy w składzie. Rywalizacja z ukochanym klubem Diego Maradony na stadionie przy Reymonta, to szansa na zobaczenie w akcji takich graczy jak Giovanni di Lorenzo czy Lorenzo Insigne.

Początek meczu o 18.00, zapraszamy do słuchania sportowego kanału internetowego Radia Kraków TRANSMISJE dotępnego także w aplikacji na smartfony i w cyfrowych odbiornikach z systemem DAB+.

Kwadrans przed rozpoczęciem spotkania odbędzie się uroczytość pożegnania i złożenia podziękowań za wiele lat występów w koszulce z Białą Gwiazdą na piersi dwóm graczom Wisły: Rafałowi Boguskiemu i Łukaszowi Burlidze. 

A mecz z Napoli będzie dla kibiców okazją do wspomnienia nie tak odległych zmagań na europejskiej arenie z takimi drużynami, jak Schalke 04 Gelsenkirchen, AC Parma, Lazio Rzym, Real Madryt, FC Barcelona czy Real Saragossa, które dostarczały niesamowitych sportowych emocji.

Przy okazji środowego wydarzenia nie zabraknie również innych akcentów związanych z obchodami jubileuszu 115-lecia Wisły Kraków objętego patronatem przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Przed spotkaniem na murawie odbędzie się oficjalna prezentacja Ambasadorów jubileuszu, a po końcowym gwizdku arbitra uhonorowani zostaną zawodnicy i trenerzy wybrani do jedenastek 115-lecia „Retro” i „Złotej Ery”, a także przedstawiciele innych sekcji Towarzystwa Sportowego.