W tym roku młodzieżową reprezentację Polski czekają cztery mecze na własnym terenie. Biało-czerwoni zagrają z Maltą (7 czerwca), Turcją (14 sierpnia), Szwecją (11 października) i Grecją (19 listopada). Wszystkie te spotkania, według Zbigniewa Bońka, mają się odbyć na stadionie przy ulicy Kałuży 1. Do podjęcia oficjalnej decyzji potrzeba jedynie zatwierdzenia pomysłu Bońka na środowym posiedzeniu zarządu PZPN.
Dla krakowian będzie to okazja na zobaczenie w akcji jedenastki narodowej. W ubiegłych latach rzadko kiedy jakakolwiek reprezentacja grała swoje mecze w naszym mieście. Przez ostatnie 13 lat seniorzy grali w Krakowie raptem dwa razy. Oba spotkania zostały rozegrane na stadionie Wisły Kraków. W 2008 roku Polacy ulegli Stanom Zjednoczonym 0-3, natomiast w 2010 roku przegraliśmy z Australią 1-2. W Krakowie nie było także możliwości zobaczenia w akcji piłkarzy podczas spotkań EURO 2012. Jedyną atrakcją dla kibiców była możliwość przyglądania się otwartym treningom narodowych zespołów Włoch, Anglii oraz Holandii.
Wojciech Słoń
- A
- A
- A
Eliminacje Mistrzostw Europy U21
Jak zapowiada prezes PZPN Zbigniew Boniek, mecze reprezentacji Polski U21 w ramach eliminacji Mistrzostw Europy U21 2015 odbędą się na stadionie Cracovii.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
22:09
20 mln zł ze Strefy Czystego Transportu. Kraków rozważa parkingi P+R i zakup nowych pojazdów
-
21:52
Zaćmienie Słońca nad Krakowem. Tak wyglądało niezwykłe zjawisko
-
21:46
Zaginął 13-letni Tomasz Plutecki z Andrychowa. Policja prosi o pomoc
-
21:14
Tymczasowy areszt pod lupą. Czy sprawa rolnika pokazuje problem systemowy?
-
20:19
Spór o zatokę "Kiss & Ride" przy dworcu w Zakopanem. Taksówkarze skarżą się na mandaty
-
19:21
Wyciek danych medycznych. Poszkodowanych może być blisko 19 mln osób
-
18:52
Marek Dragosz: o zachwycie pomeczową sceną z mundialu... i nie tylko
-
18:36
Marcin Nałęcz-Niesiołowski: rowerzysta - koncertowy!
-
18:16
Basen na Rynku i kosmiczny plan z Radomiem. Marta Ratuszyńska chce rządzić Krakowem
-
16:54
Sprawa kolonii w Gorlicach trafiła do prokuratury. Śledczy analizują materiał policji
-
16:28
Źródło wiedzy – Obciążenie – Fetysz? O nazistowskiej architekturze w Krakowie
-
16:25
Najpierw rysie, teraz żbiki. Wyjątkowe nagranie z sądeckich lasów
-
16:19
Szkoła w Pawęzowie koło Tarnowa jednak zamknięta podczas remontu. Rodzice zaskoczeni
-
15:52
Muzyka, taniec i śpiew. Przed nami 57. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich
-
15:07
Brak zasięgu, zła jakość połączeń, problemy z mobilnymi płatnościami. Władze Piwnicznej apelują do UKE
-
14:46
Kraków wśród najlepszych miast świata dla pokolenia Z. Jako jedyne miasto z Polski
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 9. - Kraków leczył wodą. Historia dwóch zapomnianych uzdrowisk
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 8. - Zniknęły rodzinne apteki. Jak PRL zmienił farmację w Krakowie
-
15:05
Dieta a zdrowa skóra. Fakty, mity i to, co naprawdę działa
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 7. - Bez nich medycyna nie mogłaby istnieć
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze