Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski to oficjalne zakończenie sezonu żużlowego w Polsce. Na liście startowej tarnowskich zawodów są między innymi Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak, Janusz Kołodziej i Maciej Janowski. Zabraknie natomiast Tomasza Golloba, któremu występ uniemożliwia poważna kontuzja. Jego miejsce zajął Damian Baliński.

Żużlowcy rozpoczną rywalizację na tarnowskim torze o 18.30. Transmisji z zawodów będzie można słuchać na naszej tarnowskiej częstotliwości 101 MHz oraz w naszym specjalnym kanale sportowym dostępnym w internecie i poprzez bezpłatną, mobilną aplikację Radia Kraków. Informacje jak ją ściągnąć Aplikacja mobilna Radia Kraków . Od 20.04 relacje także w audycji "Sport w Radiu Kraków". Na radiokrakow.pl także opis imprezy „wyścig po wyścigu”.

[

]

Oto aktualna lista startowa zgodnie z numerami startowymi:

1
. Sebastian Ułamek (Lechma Start Gniezno)
2
. Artur Mroczka (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
3
. Krzysztof Jabłoński (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
4
. Rafał Okoniewski (PGE Marma Rzeszów)
5
. Grzegorz Walasek (PGE Marma Rzeszów)
6
. Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
7
. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
8. Maciej Janowski (Unia Tarnów)
9
. Damian Baliński (FOGO Unia Leszno)
10
. Marcin Rempała (Kolejarz Opole)
11
. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław)
12
. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów)
13
. Jarosław Hampel (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
14. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów)
15
. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów)
16
. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra)
re z. 17 . Karol Baran (Lubelski Węgiel KMŻ)

Początek rywalizacji na tarnowskim torze w niedzielę o 18.30. Bramy stadionu przy ul. Zbylitowskiej 3 zostaną otwarte już o godzinie 15.00.

Zwycięzca otrzyma złoty medal IMP, Czapkę Kadyrowa, puchar im. Józefa Dochy /pierwszego powojennego prezesa Polskiego Związku Motorowego/ oraz oficerską czapkę będącą repliką polskiej rogatywki ułańskiej z 1936 roku. Czapka Kadyrowa to prezent od radzieckiego żużlowca - Gadbrachmana Kadyrowa. W 1963 roku podczas eliminacji Drużynowych Mistrzostw Świata otrzymali ją Antoni Woryna i Andrzej Pogorzelski. Obaj jadąc pociągiem z Moskwy do Polski postanowili, że czapkę otrzyma zawodnik, który zdobędzie tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Pierwszym żużlowcem, który został nagrodzony jednym z symboli IMP był Henryk Żyto. To właśnie on jako pierwszy wyhaftował na niej swoje nazwisko i zapoczątkował tradycję przekazywania Czapki Kadyrowa następnemu mistrzowi.

Wczoraj w Tarnowie – Mościcach przedsamk dzisiejszej rywalizacji. Puchar MACEC, w którym udział wzięli zawodnicy z Ukrainy, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Czech i Polski, zakończył się zwycięstwem zawodnika gospodarzy. Jakub Jamróg bez większego problemu wygrywał każdy swój wyścig i wygrał zawody. Na drugim miejscu stanął Andrij Kobrin, który na swoim koncie zgromadził trzynaście punktów. Trzecie miejsce przypadło juniorowi Unii Tarnów – Edwardowi Mazurowi, który wywalczył dwanaście punktów.