- A
- A
- A
Cracovia powalczy o punkty w Zabrzu
„Pasy” kontynuują świetną passę, wygrywają mecz za meczem i pną się w górę tabeli. Już dziś czeka ich jednak bardzo ciężkie zadanie. Cracovia zagra w Zabrzu z wiceliderem – Górnikiem. Początek meczu o godzinie 18.00.Jagiellonia Białystok, Podbeskidzie Bielsko – Biała i Widzew Łódź- te trzy drużyny w ostatnich tygodniach przekonały się o sile krakowskiego zespołu. Cracovia dobrze prezentuje się w ataku, ale gorzej w obronie. W trzech meczach „Pasy” strzeliły 9 goli, ale straciły aż 4. Czy taka forma wystarczy na zabrzańskiego Górnika?
Paradoksalnie na korzyść zespołu Wojciecha Stawowego wpływa fakt, że w weekend selekcjonerem reprezentacji Polski został Adam Nawałka – ciągle jeszcze trener zabrzan. Nawałka przez cały weekend krył się przed mediami, ale to z pewnością nie pozostanie bez wpływu na przygotowanie zespołu do poniedziałkowego meczu. - Opinie, które krążą są prawdziwe. To pracoholik, który zrobi wszystko, żeby w reprezentacji wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. - mówi o Adamie Nawałce jego były podopieczny, Kazimierz Moskal. To bardzo ostry trener, nawet będąc w sztabie szkoleniowym musieliśmy trzymać się się na baczność. - dodaje Moskal.
Kolejnym atutem Cracovii miała być przymusowa absencja Prejuce'a Nakoulmy. Gwiazda zespołu, szybki skrzydłowy z Burkina Faso otrzymał czerwoną kartkę w ostatniej minucie meczu z Jagiellonią Białystok, co pierwotnie wykluczało go z występu w meczu z Cracovią, jednak po odwołaniu Górnika kartka została anulowana i popularny "Prezes" będzie mógł wystąpić w poniedziałkowym meczu.
Mimo wszystko Górnika lekceważyć nie można. Zabrzanie zajmują drugie miejsce w lidze, ale mają równą ilość punktów co liderująca Legia. Co więcej, podopieczni Adama Nawałki przegrali tylko jeden mecz w tym sezonie, co sprawia, że z pewnością to oni są faworytem dzisiejszego starcia.
Po ostatnich dobrych wynikach awans w tabeli uzyskała także Cracovia, która z dorobkiem 20 punktów plasuje się na 6 miejscu. Jako, że apetyt rośnie w miarę jedzenia to w Krakowie wszyscy liczą na kolejny komplet punktów. Z pewnością pomoże w tym powrót Marcina Budzińskiego, który w poprzednim meczu musiał pauzować z powodu lekkiej kontuzji.
Początek meczu w Zabrzu o godzinie 18.00. Raportów z boiskowych wydarzeń będzie można wysłuchać w serwisach informacyjnych Radia Kraków a także przy okazji autoserwisów. Cała relacja dostępna będzie na specjalnym kanale sportowym dostępnym w internecie i poprzez bezpłatną, mobilną aplikację Radia Kraków. Na www.radiokrakow.pl także tekstowa relacja „minuta po minucie”. Informacje jak ściągnąć aplikację Radia Kraków znajdą państwo Aplikacja mobilna Radia Kraków
(Krzysztof Orski)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
20:56
Konflikt wokół Morskiego Oka ma ciąg dalszy. Starosta idzie do prokuratury
-
19:44
Dwóch zatrzymanych po śmiertelnym pobiciu w Nowej Hucie. Policja ustala ich rolę
-
18:52
Magdalena Warejko dyrektorką Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
-
18:30
„Szybko, ale bezpiecznie” to mit. Brawura za kierownicą zaczyna się dużo wcześniej niż w chwili wypadku
-
18:08
Brutalne pobicie i śmierć kibica w Nowej Hucie. Są wyniki sekcji zwłok
-
17:50
Nowe prawa turystów. Łatwiej będzie zrezygnować z wycieczki bez kosztów
-
17:47
Nie żyje Ignacy Karpowicz. Laureat Paszportu "Polityki" miał 50 lat
-
17:30
„Może dojść do odwetu”. Były policjant ostrzega po zabójstwie w Krakowie
-
16:58
Utrudnienia na lotniskach w Balicach i Pyrzowicach. Cessnę eskortowały czeskie myśliwce
-
15:52
35 lat niepodległości Ukrainy. Czy Polska wie, czego chce od relacji z Kijowem?
-
14:24
Miejsce tragicznego wypadku na ul. Solnej w Krakowie
-
14:08
Adaptacja do żłobka i przedszkola? Najpierw muszą zaadaptować się rodzice
-
13:41
Pomysł na rocznicę dla pary, która lubi mocne wrażenia? Sprawdź Devil-Cars!
-
13:30
Niezadowolenie rośnie, cła uderzają w portfele. Co dzieje się w USA przed połówkowymi wyborami?
-
13:30
Włóczka moherowa – co warto o niej wiedzieć przed rozpoczęciem robótki?
-
13:15
Reportaż Anny Kluz-Łoś z Radia Kraków w finale konkursu „Po prostu człowiek”
-
13:13
Tragiczny wypadek na Solnej. Miasto pilnie przygotuje propozycje uspokojenia ruchu
-
13:18
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 10. - Na sygnale przez Kraków. Historia krakowskiego Pogotowia Ratunkowego
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze