Poniedziałkowe badania na obecność wirusa SARS COV 2 u zawodników, sztabu trenerskiego i pracowników JKH GKS Jastrzębie wykazały, że zakażona jest cała grupa hokeistów oraz przedstawicieli sztabu szkoleniowego. Pozytywne wyniki testów oznaczają, że powrót do treningów jest na razie wykluczony. Wszystkie te osoby poddały się izolacji, spełniając wytyczne Sanepidu, z którym utrzymują stały kontakt - poinformował w specjalnym komunikacie klub z Jastrzębia.
Aktualnie na lodowisku Jastor mogą przebywać jedynie ci zawodnicy i trenerzy, którzy otrzymali negatywne wyniki testów. Dalsze kroki zarządu i sztabu trenerskiego JKH GKS Jastrzębie w sprawie przygotowań do sezonu 2020/2021 poznamy w ciągu najbliższych kilku lub kilkunastu dni, w zależności od rozwoju sytuacji. Dobrą informacją jest, iż żadna z zakażonych osób nie zmaga się z najbardziej negatywnymi objawami wirusa.
"Przypomnijmy, że pierwsze podejrzenie zakażenia koronawirusem u jednego z hokeistów JKH pojawiło się w niedzielę. W poniedziałek JKH GKS Jastrzębie, błyskawicznie reagując na efekty zaniedbań organizatorów zgrupowania reprezentacji Polski, we własnym zakresie zaaranżował odpowiednie testy. Za ich sprawą możliwe staje się organiczenie rozprzestrzeniania wirusa oraz podjęcie leczenia zakażonych zawodników" - czytamy w komunikacie.
Zarząd Re-Plast Unii Oświęcim poinformował, iż w związku z wykryciem koronawirusa u trzech reprezentantów Polski treningi biało-niebieskich zostały zawieszone w trybie natychmiastowym aż do odwołania.
Przypomnijmy, że w zgrupowaniu reprezentacji, po którym u zawodników zdiagnozowano zakażenie COVID-19, wzięło udział czterech zawodników biało-niebieskich: Sebastian Lipiński, Jakub Wanacki, Miłosz Noworyta i Martin Przygodzki. Jako serwisant kadrowiczom pomagał Krzysztof Jarosz, kierownik techniczny Re-Plast Unii.
Odwołany też został pierwszy mecz kontrolny Comarch Cracovii z Zagłębiem Sosnowiec, zaplanowany na 11 września.
jkh.pl/MS/TK//RK