Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Bokser z Nowej Huty na światowym ringu

  • Sport
  • date_range Wtorek, 2012.08.21 17:58 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:51 )
Mariusz Wach będzie walczył z Władimirem Kliczką o mistrzowski pas federacji WBA, IBF i WBO wagi ciężkiej. Jeśli obóz Polaka zgodzi się na wszystkie warunki kontraktu, pięściarze zmierzą się 10 listopada. Według nieoficjalnych informacji, gala bokserska odbędzie się na stadionie drużyny piłkarskiej Hamburgera SV, który może pomieścić ponad 50 tysięcy widzów.

fot: http://mariuszwach.pl/

Mariusz Wach - zdjęcia ze strony www.mariuszwach.pl

Kliczko ostatni pojedynek stoczył w lipcu, kiedy znokautował Amerykanina Tony'ego Thompsona. Mariusz Wach, po raz ostatni skrzyżował rękawice w marcu, kiedy wygrał przez techniczny nokaut z Amerykaninem Tye'm Fieldsem.

Stawką pojedynku będą tytuły mistrzowskie trzech najważniejszych federacji bokserskich na świecie. 36 letni Kliczko do tej pory stoczył 61 walk, w których przegrał tylko trzy razy. O trzy lata młodszy krakowianin między liny zawodowego ringu wychodził 27 razy - wszystkie pojedynki wygrał w tym 15 razy przez nokaut. Według nieoficjalnych informacji gala bokserska odbędzie się na stadionie Hamburgera Sport Verein /szport ferajn/, który może pomieścić ponad 50 tysicy widzów. O ewentualnej walce olbrzyma z Nowej Huty o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej mówiło się już wiele miesięcy temu. Sam Mariusz Wach wspomina, że braciom Kliczko odmówił już trzy razy... Teraz czuję się na siłach, aby stanąć w ringu z mistrzem świata i dobrze się zaprezentować - powiedział mierzący 202 centymetry wzrostu krakowianin. Wach przygodę z boksem rozpoczynał w Nowej Hucie - teraz najczęściej trenuje w Stanach Zjednoczonych.

To będzie kolejne starcie zawodnika z Polski, z którymś z braci Kliczko. O tytuł mistrz świata ze starszym Witalijem próbowali rywalizaować Albert Sosnowski i Tomasz Adamek. Obie walki przegrali Biało-czerwoni.


Mariusz Wach urodził się w Krakowie w 1979 roku. W boksie zawodowym zadebiutował 29 kwietnia 2005 podczas gali boksu zawodowego w Świebodzicach, gdzie przez techniczny nokaut w 1 rundzie pokonał Łotysza Denisa Melnika. 6 grudnia 2006 otrzymał szansę zdobycia pasa Mistrza Świata federacji TWBA w wadze ciężkiej z Węgrem Zoltanem Beresem. Mariusz Wach wygrał przez nokaut techniczny w 4 rundzie. Mariusz Wach mieszka w Nowej Hucie i New Jersey gdzie przygotowuje się do kolejnych walk na zawodowym ringu.

(KN)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię