W zawodach inaugurujących zmagania we Francji triumfowała Włoszka 32-letnia Federica Brignone.
Drugie miejsce zajęła w poniedziałek Szwajcarka Wendy Holdener, a trzecie Austriaczka Ricarda Haaser.
Gąsienica-Daniel zajmowała po supergigancie 17. miejsce ze stratą 1,75 s do prowadzącej także wtedy Brignone. Z dalszej części zawodów wycofało się jednak osiem narciarek, w tym pięć sklasyfikowanych przed Polką. Szósta na półmetku była broniąca tytułu z 2021 roku w tej konkurencji Amerykanka Mikaela Shiffrin.
W slalomie Gąsienica-Daniel uzyskała 12. czas i ostatecznie została sklasyfikowana na 11. pozycji. Prowadząca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Shiffrin, która ma w dorobku 11 medali mistrzostw świata, w tym sześć złotych, na ostatnim pomiarze czasu przed metą miała 0,08 s straty do Brignone, ale straciła równowagę i ominęła przedostatnią tyczkę.
To spowodowało, że straciła szansę wyrównania powojennych indywidualnych rekordów Norwega Kjetila Andre Aamodta, który zdobył 12 medali MŚ, oraz Austriaka Toniego Sailera, Francuzki Marielle Goitschel i Szwedki Anji Paerson siedmiokrotnie stających na najwyższym stopniu podium.
Zaskoczona porażką Shiffrin na mecie początkowo stała bez ruchu. Później pochyliła się nad kijkami narciarskimi, ale po chwili podeszła do Brignone, objęła rywalkę i złożyła jej gratulacje.
Następnym szansą Amerykanki na wywalczenie miejsca na podium mistrzostw świata będzie zaplanowany na środę supergigant.
Z 33 zawodniczek, które wystartowały w poniedziałek w supergigancie, do slalomu przystąpiło już tylko 20. Pięć wypadło z trasy, a osiem się wycofało. Zawody ostatecznie ukończyło 18, gdyż do mety slalomu nie dojechała Shiffrin i Francuzka Romane Miradoli.
Mistrzostwa we Francji potrwają do 19 lutego.
Wyniki kombinacji:
1. Federica Brignone (Włochy) 1.57,47 (1.10,28/47,19)
2. Wendy Holdener (Szwajcaria) strata 1,62 (1.11,94/47,15)
3. Ricarda Haaser (Austria) 2,26 (1.11,37/48,36)
4. Ramona Siebenhofer (Austria) 2,48 (1.11,18/48,77)
5. Franziska Gritsch (Austria) 2,71 (1.11,35/48,83)
6. Michelle Gisin (Szwajcaria) 3,43 (1.11,86/49,04)
...
11. Maryna Gąsienica-Daniel (Polska) 5,12 (1.12,03/50,56)
- A
- A
- A
Alpejskie MŚ - triumf Brignone w kombinacji, 11. miejsce Gąsienicy-Daniel
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 11. miejsce w kombinacji na mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim, które odbywają się w miejscowościach Courchevel i Meribel.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
20:35
Koniec sezonu dla "Białej Gwiazdy". Powrót do elity z podniesioną głową
-
18:40
Mer Lwowa po rosyjskim ataku: rakieta może dolecieć do Krakowa w nieco ponad sześć minut
-
17:56
Ta tarnowska tradycja ma się świetnie
-
17:48
Dzieci ozdobiły Tarnów pisankami. Kolorowa tradycja powróciła
-
16:31
Nielegalne składowisko na Prądniku Czerwonym. Jest reakcja miasta
-
16:04
"Dostosowujemy się do zmieniającego się świata". 80 lat Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego!
-
15:53
Egipskie ciemności w Tarnowie. Mieszkańcy bez światła, miasto oskarża Tauron
-
15:40
Gra o wpływy. Czy gaming stał się narzędziem propagandy i werbunku?
-
15:05
Autobus pojedzie przez tarnowską starówkę. Znamy szczegóły trasy
-
14:56
Czym są choroby autoimmunologiczne? Korepetycje z edukacji zdrowotnej. Lekcja 24
-
14:41
Dłuższe życie, ale mniej relacji. Psycholog o prawdziwym wyzwaniu starości
-
14:33
Pożary traw to już plaga. Dziś w jednym z nich zginął mężczyzna
-
14:09
136 km/h przy ograniczeniu do 70. Kierowca pod wpływem narkotyków
-
13:55
Raul Giger przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków
-
13:54
JATA - z cywila do Wojsk Specjalnych
-
13:48
Prezydent Karol Nawrocki powołał Jarosława Królewskiego do Rady Biznesu
-
13:41
IMGW zapowiada intesywne opady śniegu. Alert dla Podhala
-
22:05
Hokusai w Rzymie, Szapocznikow w Krakowie. Siła kolekcji Muzeum Narodowego
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze