Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Przez całe wakacje szukaliśmy skarbów Małopolski

  • Radio Kraków
  • date_range Czwartek, 2021.06.24 07:03 ( Edytowany Czwartek, 2021.09.09 13:45 )
Wyjątkowe, wciąż nieodkryte miejsca, krajobrazy zapierające dech w piersiach, perełki architektury, regionalne przysmaki – to wszystko jest bliżej niż się można spodziewać, na wyciągnięcie ręki. Dlatego po raz drugi wyruszyliśmy w wakacyjną podróż po Małopolsce i zachęcaliśmy do zwiedzania naszych lokalnych atrakcji turystycznych.

W audycji Skarby Małopolski odwiedzimy aż 11 niesamowitych miejsc i podpowiemy jak ciekawie spędzać czas. Nie szukajcie nas na popularnych i utartych szlakach – będziemy odkrywać to, co mniej znane i nieoczywiste.

Gdzie koniecznie trzeba zajrzeć podczas wakacyjnych wycieczek? Jakich przysmaków spróbować? Gdzie szukać przestrzeni do aktywności fizycznej i sportowych emocji? Po małopolskich ścieżkach poprowadzą Was dziennikarze Radia Kraków: Magdalena Zbylut-Wiśniewska, Maja Dutkiewicz, Dominika Kossakowska, Tomasz Bździkot, Marcin Koczyba, Marcin Małysz, Bartek Maziarz, Bartek Niemiec, Kuba Niziński, Karol Pawłowski  i Maciej Skowronek. O muzyczne akcenty audycji zadbają Agnieszka Barańska, Jacek Fudała, Paweł Szczepanik oraz Rafał Zbrzeski.

W Małopolsce nadal jest wiele do odkrycia! Ruszajcie z nami w każdą sobotę od 10.00 do 13.00 i słuchajcie wakacyjnego wydania Skarbów Małopolski.


Pierwszy przystanek - Kraków

Skarby Małopolski #1 – Kraków nie kończy się na starym mieście!

Sobota, 2021.06.26

Naszą podróż zaczęliśmy trochę przekornie – w Krakowie. Tu też jest co odkrywać! Plenerowe studio Radia Kraków zawitało do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Wspólnie z gośćmi opowiedzieliśmy o tajemnicach tego miejsca, odwiedziliśmy też pobliskie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Porozmawialiśmy o nowych trendach w turystyce i odpowiedzialnym podróżowaniu. A także o zwiedzaniu Nowej Huty. Skoro Nowa Huta to obowiązkowo była wizyta w barze mlecznym – było jak u mamy! A potem tradycyjny, polski… grill, czyli to, w czym my Polacy jesteśmy prawdziwymi mistrzami. Nie zabrakło też sportowych akcentów i podpowiedzi, jak dbać o formę korzystając z miejskich przestrzeni.

W muzycznej części Skarbów Małopolski pofrunęliśmy w kosmos. Stanisław Lem nie omijał muzycznych tematów i zdarzało się, że jego bohaterowie podczas międzygwiezdnej podróży słuchali Beethovena i Czajkowskiego. Jednak szukanie ziemskich artystów, którzy zechcieliby się porwać z nutami na Lema, wyglądało na zadanie trudniejsze niż lot w kosmos. Jest jednak kilka pań, które na tak odważny krok się zdecydowały. Asia Nawojska, Klaudia Borczyk, Karolina Gwóźdź, Natalia Orkisz przygotowały spektakl muzyczny „Lema pamięci”, więc zaprosiliśmy do poznania tak nieustraszonych kobiet.

Drugi przystanek - Zator


Skarby Małopolski #2 - Zator: kraina karpia, wędkarzy i parków rozrywki

Sobota, 2021.07.03


Kraków za nami - czas na Zator! Nasi dziennikarze w najbliższą sobotę zagoszczą w Dolinie Karpia. To teren atrakcyjny turystycznie i przyrodniczo. Nie zabraknie więc wycieczki na stawy. Ale w tym regionie warto nie tylko wpatrywać się w wodę. Dobrze jest też spojrzeć w górę. Rzadkie gatunki ptaków wskaże nam ornitolog.

Kulinarnie postawimy tradycyjnie na lokalność. W Dolinie Karpia ryby są najlepsze! Nie zadowolimy się jednak tym, co kojarzymy ze świętami. My połączymy włoski klasyk z wędzonym karpiem. Sięgniemy także do tradycji kulinarnych podtrzymywanych przez Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Łowiczki.

Zachęcimy także do aktywności. Taki teren najlepiej zwiedzać na dwóch kółkach. A dla tych, którzy nie lubią się męczyć - zaproponujemy wędkarstwo.

Na koniec zatrąbimy, zarapujemy i sprawdzimy jak wiele pracy potrzeba, by pięknie zaprezentować się na scenie. Zajrzymy na próbę zatorskiej Orkiestry Dętej i zapytamy ekipę z Max Corner Crew, jak żyć muzyką i przy okazji dać żyć innym.

Do usłyszenia już 3 lipca od 10.00 do 13.00 na antenie Radia Kraków i do zobaczenia w centrum Zatora. Zapraszają Agnieszka Barańska i Tomasz Bździkot.

Trzeci przystanek - Jordanów

Skarby Małopolski #3 – Jordanów: tu zaczyna się Podhale

Sobota, 2021.07.10


W wakacyjnej trasie Radia Kraków czas na południe i Jordanów położony w Kotlinie Rabczańskiej. Warto tu zboczyć po drodze w Tatry i najlepiej - zostać na dłużej.

W programie Skarby Małopolski atrakcje od Sasa do Lasa. Spacerując z zasłużonym dla regionu Stanisławem Bednarzem, prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Jordanowskiej poszukamy nie tylko zabytków, ale przede wszystkim klimatu miasta. Na ten, jak wiadomo, składają się osobowości jego mieszkańców i sympatyków. Dzięki badaczowi zjawisk paranormalnych Robertowi Leśniakiewiczowi ruszymy na spotkanie z ufo. A kiedy już wrócimy do spraw przyziemnych - zajrzymy do Galerii "Stara Chałupa" Renaty i Stanisława Starców, gdzie można podziwiać obrazy malowane na szkle oraz rzeźby w kamieniu, drewnie i korzeniu.

Po godzinie 11.00 wspólnie z Państwem rozpoczniemy przygotowania do obiadu. Region zobowiązuje! W gościnnych progach Karczmy u Lipy pod okiem szefa kuchni ugotujemy kwaśnicę na wędzonym żeberku. Z kolei Związek Podhalan, oddział w Jordanowie zaprosi nas na deser. W menu "jordanowskie murzynki" i moskole na słodko.

Ale życie nie powinno być tylko smaczne - warto znaleźć jeszcze trochę czasu na ruch. Sprawdzimy, jakie motywacje mają najmłodsi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Delta trenujący lekkoatletykę. Ugościmy także druhów OSP w Jordanowie, którzy w zawodach sprawnościowych na czas nie mają sobie równych.

W trzeciej godzinie rozejrzymy się po Jordanowie i okolicach pod muzycznym kątem. Odwiedzimy obsypany nagrodami chór Bel Canto. Przy okazji porozmawiamy o... zabytkowych polichromiach! Potem poszerzymy widnokrąg i sprawdzimy, kto wychował się w Sidzinie, Mszanie czy Rabce, a teraz pisze piosenki, gra i śpiewa - tak jak Justyna Biedrawa. Ta śpiewająca delikatnym głosem o bezkompromisowych sprawach wokalistka, także pojawi się w Skarbach Małopolski.
Czwarty przystanek - Biecz

Skarby Małopolski #4 - Biecz: "Mały Kraków", Piernik Kasztelański, karate

Sobota, 2021.07.17


Pora na "wschodnią bramę Małopolski", czyli Biecz

W najbliższą sobotę w audycji Skarby Małopolski zabierzemy naszych słuchaczy na wieżę ratuszową. Z wysokości 56 metrów opowiemy o tym, dlaczego Biecz nazywany jest "małym Krakowem". Sprawdzimy też, co można znaleźć w kolekcji Muzeum Ziemi Bieckiej i pospacerujemy wałami. Z jednej strony rzeka Ropa, a z drugiej - mury Szpitala Świętego Ducha czy Kolegiata Bożego Ciała.

Z nami musi być też smacznie! Podejrzymy proces wypiekania Piernika Kasztelańskiego, który od lat kojarzy się z tym miastem. W szczycie popularności w latach 80. i 90. można go było kupić nawet w Gdańsku. Z kolei członkowie Koła Gospodyń i Gospodarzy z Biecza pouczą nas, jak w kuchni wykorzystać naturalną moc ziół.

W cyklu "Bezpieczne wakacje" ugościmy tym razem członków Automobilklubu Bieckiego. Natomiast w sportowej części naszego programu nadmiar kalorii spalimy trenując karate i piłkę ręczną.

Muzyczny fragment Skarbów Małopolski skupi się na europejskim dziedzictwie muzycznym dawnych wieków, odwołującym się do najważniejszego w regionie wydarzenia poświęconego muzyce dawnej - Kromer Festival Biecz. Nie zapomni jednak o lokalnych twórcach, wszak tradycje królewskiego miasta, które skrywa choćby najstarszy w Europie pulpit muzyczny, zobowiązują!

Do usłyszenia już 17 lipca od 10.00 do 13.00 na antenie Radia Kraków i do zobaczenia na Rynku w Bieczu. Zapraszają Marcin Małysz, Paweł Szczepanik i Maciej Wodziński.
Piąty przystanek - Limanowa

Skarby Małopolski #5 - Limanowa: zieleń, sport i... ślimaki

Sobota, 2021.07.24


Limanowa - perła Beskidu Wyspowego

Nie zwalniamy tempa. Kolejnym przystankiem na trasie wakacyjnych Skarbów Małopolski jest Limanowa. Ciekawość zaprowadzi nas w pierwszej kolejności na Miejską Górę. Na szczycie znajduje się wysoki krzyż. Z tarasu widokowego można podziwiać szczyty Beskidu Wyspowego, Sądeckiego, Gorców i przy łaskawej pogodzie - także Tatr. Sprawdzimy ponadto, jak prezentuje się rozbudowywany park, w którym wkrótce zwiedzający znajdą wytchnienie, a najmłodsi mnóstwo atrakcji. Nie zabraknie także wskazówek, gdzie wybrać się na dłuższą wycieczkę i jak się do niej przygotować.

W kulinarnej części naszego programu, tuż obok kuchni regionalnej, pojawią się... ślimaki! Gdzie ich szukać? W pobliskiej Laskowej.

O bezpieczeństwo w czasie wakacji tradycyjnie zadbają dziennikarze redakcji motoryzacyjnej Radia Kraków. Z kolei w bloku sportowym Skarbów Małopolski postawimy na dwa kółka i na Mogielicę.

W trzeciej godzinie „Skarbów Małopolski” dowiemy się, dlaczego w Limanowej śpiewać każdy może, ale przede wszystkim chce. Nie zabraknie też nut jazzowych za sprawą Agaty Kuliś i Krystiana Jaworza.

Do usłyszenia już 24 lipca od 10.00 do 13.00 na antenie Radia Kraków i do zobaczenia na Rynku w Limanowej, tuż obok słynnego buzodromu. Zapraszają Agnieszka Barańska, Bartosz Niemiec i Maciej Wodziński.
Szósty przystanek - Ciężkowice


Skarby Małopolski #6 - Ciężkowice: Paderewski, prołzioki i przyszłe uzdrowisko?

Sobota, 2021.07.31

Potencjał w Ciężkowicach widział już ponad 120 lat temu Ignacy Jan Paderewski. Artysta doceniał m.in. walory przyrodnicze tego miasta. Był przez kilka lat właścicielem dworu w pobliskiej Kąśnej Dolnej. Dziś turyści odwiedzający Ciężkowice mają też okazję zrobić sobie zdjęcie i usiąść na ławce obok pianisty.

W naszym programie nie może zabraknąć wizytówki Ciężkowic, czyli Skamieniałego Miasta. Mowa o rezerwacie przyrody. W tym miejscu, według miejscowej ludności, mieszkały złe moce. Wynikało to z wyglądu skał, ponieważ do dziś przypominają one ludzkie, zwierzęce i tajemnicze postaci.

Powiemy także o staraniach, by miejscowość uznano za uzdrowisko. Ma do tego przybliżać świeżo otwarty Park Zdrojowy Ciężkowice, a także planowany odwiert wód leczniczych. Aktualnie powstaje Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej oraz ścieżka w koronach drzew. Miasto systematycznie poszerza swoją ofertę turystyczną, zachęcając urlopowiczów do częstszych odwiedzin w Ciężkowicach.

W kulinarnej części spróbujemy tradycyjnie lokalnych specjałów Koła Gospodyń Wiejskich i porozmawiamy o pszczelarstwie.

A na koniec - tak „rozrzuconej” stylistycznie muzycznej części Skarbów Małopolski jeszcze nie było. Jak śpiewająco połączyć sztukę przez duże "S" z popularnością przez duże "P"? O to zapytamy dyrektora Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, będącego równocześnie tenorem, Łukasza Gaja. Chwilę później wskoczymy głęboko w tradycję z pomocą zespołu Pogórzanie. Dowiemy się też, który baaardzo znany zespół pochodzi z niedalekich Bogoniowic. Ale, że nie chcemy nikogo trzymać w niepewności, to spotkanie zapowiemy już dziś. W mobilnym studiu Radia Kraków pojawi się wokalista zespołu  Pectus - Tomasz Szczepanik.

Do usłyszenia już 31 lipca od 10.00 do 13.00 na antenie Radio Kraków i do zobaczenia w Parku Zdrojowym w Ciężkowicach. Zapraszają Agnieszka Barańska, Maja Dutkiewicz i Bartek Maziarz.
Siódmy przystanek - Krościenko nad Dunajcem 

Skarby Małopolski #7 - Krościenko nad Dunajcem

Piątek, 2021.08.06

Docieramy na styk. Na styk Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego, czyli do Krościenka nad Dunajcem. To miejsce z klimatem, co potwierdziło głosowanie internautów i główna nagroda w konkursie "Turystyczne Skarby Małopolski". Zwiedzanie zaczniemy jednak od wyjścia w góry w towarzystwie edukatorów Pienińskiego Parku Narodowego. Kuszą i Trzy Korony i Sokolica! 
Wrażeń nie zabraknie, więc po wędrówce konieczne będzie orzeźwienie wodami leczniczymi "Stefan" i "Michalina" i skosztowanie lokalnych specjałów. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Kobiet Pienińskich przyrządzimy kapustę na rosole. Koło Gospodyń Wiejskich Grywałd poczęstuje buftami, a Związek Podhalan - pysznymi moskolami. 
W cyklu "Bezpieczne wakacje" swoimi doświadczeniami podzielą się ratownicy Podhalańskiej Grupy GOPR. A w części sportowej z kolei łódkę zamienimy na ponton. Rafting to inny, bardziej ekstremalny pomysł na spływ Dunajcem. I jeszcze dla tych, którzy boją się wody - zaproponujemy biegi górskie z Michałem Jaroszem. 
A o czym śpiewają flisacy? Czy w trakcie, czy raczej po pracy... - takimi zagadnieniami będziemy zajmować się w trzeciej godzinie Skarbów Małopolski. Odwiedzimy Muzyczną Owczarnię i sprawdzimy, czy jazzu można się nauczyć. Zajrzymy też do Kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku, by posłuchać o koncertach w ramach 11. edycji festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum. 
Do usłyszenia już 7 sierpnia od 10.00 do 13.00 na antenie Radia Kraków i do zobaczenia amfiteatrze w Krościenku. Zapraszają Agnieszka Barańska, Magdalena Zbylut-Wiśniewska i Maciej Skowronek.
Po ósme: Stary Sącz!


Skarby Małopolski #8 - Stary Sącz

Sobota, 2021.08.14


Kolejnym przystankiem na wakacyjnej trasie Radia Kraków pod szyldem Skarbów Małopolski będzie miasto świętości i kontemplacji. W 1999 roku zawitał do Starego Sącza papież Jan Paweł II z ważną misją – kanonizacji świętej Kingi, czego pamiątką jest zachowany do dziś ołtarz polowy na Błoniach. Nie ściągają tutaj jednak wyłącznie pielgrzymi, ale również miłośnicy górskich wycieczek. To przecież „brama Beskidu Sądeckiego” i początek szlaków na najwyższe wierzchołki Pasma Radziejowej oraz Jaworzyny.

Kiedy już zejdziemy w niziny, zaprosimy na spacer po mieście. Zajrzymy do barwnej Oficyny Raczków, zwiedzimy zupełnie nową atrakcję, czyli leśne molo i poszukamy spokoju w przyrodniczej enklawie - „Bobrowisku”. Nie ma jednak wątpliwości, że głodni daleko nie zajdziemy, więc wycieczkę trzeba będzie przerwać, żeby poszukać starosądeckich smaków. Jakich? Bryjki, która jest wizytówką i pierogów idealnych: ruskich dla jaroszy bądź z jagnięciną dla mięsożerców.

Ponadto, w klimat historycznego miasta doskonale wpisują się zabytki motoryzacji. Z właścicielami klasyków porozmawiamy o radości podróżowania i zachowaniu bezpieczeństwa bez ABS-u czy wspomagania kierownicy. Dla tych z kolei, którzy wolą spędzać czas bardziej aktywnie – zaproponujemy nordic walking.

Stary Sącz to miasto, w którym wychowała się Ada Sari. To stąd drogi powiodły ją na największe operowe sceny świata. W muzycznej części Skarbów Małopolski odwiedzimy muzealną ekspozycję poświęconą wspaniałej śpiewaczce. Potem pójdziemy pohasać na łąkę w Barcicach. Na razie w wyobraźni, ale już możemy szykować się na kolejną edycję festiwalu Pannonica. A skoro o orkiestrach dętych mowa, których na Pannonice z pewnością nie zabraknie, to Stary Sącz ma swoją własną, nie mniej ciekawą. I o niej też opowiemy.

Do usłyszenia już 14 sierpnia od 10.00 do 13.00 na antenie Radia Kraków i do zobaczenia na rynku w Starym Sączu. Zapraszają Agnieszka Barańska, Magdalena Zbylut-Wiśniewska i Bartosz Niemiec.
Dziewiąty przystanek. Ojców - małe jest piękne!

Skarby Małopolski #9 - Ojców: małe jest piękne

Sobota, 2021.08.21


W programie Skarby Małopolski w Radiu Kraków odwiedzimy tym razem niewielką miejscowość w sercu Ojcowskiego Parku Narodowego. Ojców położony w Dolinie Prądnika zaskakuje różnorodnością atrakcji. Najważniejsza, tuż obok wyjątkowej szwajcarsko-ojcowskiej zabudowy, jest jednak przyroda z Bramą Krakowską i jaskiniami Łokietka oraz Ciemną.

Spróbujemy jednego z najsłynniejszych małopolskich produktów tradycyjnych, czyli Pstrąga Ojcowskiego. Odtworzymy też pod czujnym okiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich Skała przepis na łojoki. A co na deser? Pyszne przetwory z jagody kamczackiej z plantacji w sąsiedniej Nowej Wsi i kieliszek wina z Winnicy Pałacu Minoga.

W cyklu "Bezpieczne wakacje" będzie o dwóch kółkach z trzech różnych perspektyw. Kierowcom przypomnimy, że rowerzystę należy wyprzedzać spokojnie. Pieszym, że nie trzeba zajmować całej szerokości szlaku. A rowerzystom, że dobre wyposażenie to podstawa.

"Sportowo" pozostaniemy przy rowerach, ale tutaj zaproponujemy już konkretnie, gdzie się wybrać na wycieczkę, żeby mieć co wspominać. Z kolei dla odważnych pojawi się wspinaczka skałkowa. Na terenie parku także można się wspinać, ale trzeba wiedzieć gdzie!

Na domknięcie programu dużo dobrej muzyki. Wybierzemy się do pobliskiej Skały, skąd pochodzi WaluśKraksaKryzys. Ekscentryczny wokalista zapewnia, że kiedy się wyszaleje, to nabierze ogłady. Przykro nam jednak. Za to na pewno nie będziemy trzymać kciuków.

Do usłyszenia 21 sierpnia od 10.00 do 13.00 na antenie Radia Kraków i do zobaczenia w mobilnym studiu przed Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego w Ojcowie. Zapraszają Magdalena Zbylut-Wiśniewska, Bartosz Niemiec i
Dziesiąty przystanek. Jedziemy w góry - Bukowina Tatrzańska wzywa!

Skarby Małopolski #10 - Bukowina Tatrzańska: turyści, sztuka ludowa, śpiskie smaki

Sobota, 2021.08.28


W programie Skarby Małopolski w ramach letniej trasy Radia Kraków wybierzemy się w Tatry. Wspólnie z przewodnikami podpowiemy które szlaki sprawdzą się dla początkujących, a które dla zaawansowanych. A jeśli w góry, to warto pamiętać o kilku rzeczach. Leśniczy Tatrzańskiego Parku Narodowego przypomni m.in. jak zachowywać się wśród dzikiej przyrody, żeby nie nadepnąć na odcisk jej mniejszym i większym mieszkańcom.

Koniec sierpnia to dobry moment na pierwsze podsumowania sezonu. Z włodarzami Bukowiny porozmawiamy o tym czy turyści w tym roku przywieźli dutki i o planach na kolejne inwestycje, które uatrakcyjnią to miejsce dla zwiedzających. Nie zapomnimy też wspomnieć o działalności Bukowiańskiego Centrum Kultury "Dom Ludowy" o tradycji konkursu Sabałowe Bajania oraz o Szkole Ginących Zawodów.

W kulinarnej części naszej audycji postawimy na kuchnię góralską! Komu w czasie pobytu pod Tatrami nie marzy się kwaśnica z wkładką, moskole, fizoły, kołoc, bryndza z krowiego mleka, grule czy kapusta z krupami? Przedstawicielki lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich będą nie tylko częstować tymi specjałami, ale wyjaśnią także, czym różni się kuchnia spiska od kuchni Podhala.

Zachęcimy Was również do aktywności. W bloku sportowym porozmawiamy m.in. o rozgrywkach amp futbolowych w Bukowinie i o Mistrzostwach Europy w Sepak Takraw, które zaplanowano w sąsiedniej Białce Tatrzańskiej w 2022 roku.

A na koniec szykuje się prawdziwa uczta muzyczna! Odtworzymy zwyczaje związane z przygotowaniami do wesela w Bukowinie i ugościmy Hanię Malacinę - Karpiel - wokalistkę zespołu Holeviaters z Poronina.

Do usłyszenia 28 sierpnia od 10.00 do 13.00 na antenie Radia Kraków i do zobaczenia w mobilnym studiu przy Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. Zapraszają Dominika Kossakowska, Kuba Niziński i Rafał Zbrzeski.
Na finał letniej trasy Radia Kraków zapraszamy do Krynicy

Na koniec i nam należy się odrobina wypoczynku. W ostatnich wakacyjnych Skarbach Małopolski zamienimy się w kuracjuszy. Z dzbanuszkiem wypełnionym wodą będziemy poznawać na nowo uzdrowiskową perłę południa. Zwiedzanie zaczniemy więc od pijalni!

Po kuracji pitnej pójdziemy się na dłuższy spacer. Najpierw wybierzemy się na Jaworzynę Krynicką, żeby obejrzeć z tarasu widokowego panoramę 360 na Beskid Sądecki. Później w towarzystwie przewodniczki znanej jako Baba z gór zdobędziemy Górę Parkową. Stamtąd przeskoczymy do świata dzieciństwa. W samym centrum Krynicy jest przecież Muzeum Zabawek, gdzie każdy może przypomnieć sobie czasy sprzed ery komputera i Internetu.

Zgłodnieliście? Dobrze się składa. Wspólnymi siłami przyrządzimy zupę bryndzową. A ponadto, w tym samym czasie na krynickim deptaku odbywają się dwie duże imprezy: Małopolski Festiwal Smaku i Europejski Festiwal Biegowy. Jest więc szansa na balans pomiędzy wysiłkiem i przyjemnością.

Muzyczna odsłona Skarbów Małopolski byłaby nieważna bez śpiewającego prawnika z Sosnowca. Okaże się, że nie tylko o kolorach fryzur Kiepura śpiewał. A poza tym jego głos intrygująco komponuje się z elektronicznymi brzmieniami. Wątek Festiwalu im. Jana Kiepury jest oczywisty, ale zahaczymy też o nietuzinkowy pomysł najnowszej „odnogi” wydarzenia, czyli Kiepura Beat. Wspomnimy też o Püdelsach. W tym roku do niebiańskiej orkiestry powołanie dostał Andrzej „Pudel” Bieniasz - charyzmatyczny gitarzysta i twórca wielu piosenek tego popularnego zespołu. Przez lata mieszkał w Krynicy, a Püdelsi (w wersji symfonicznej) też na na Festiwalu Kiepury występowali.

Do usłyszenia 4 września od 10.00 do 13.00 na antenie Radia Kraków i do zobaczenia w mobilnym studiu na krynickim deptaku. Zapraszają Agnieszka Barańska, Magdalena Zbylut-Wiśniewska i Maciej Skowronek.
25423452345.jpg (254 KB)


Partnerzy programu:

Logo-Małopolska-V-RGB.png (19 KB)

logo.png (7 KB)
Autor:
Radio Kraków

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3157416

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię