Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowa Biała: Pięć domów do rozbiórki, zaczęło się sprzątanie po pożarze

  • Krzysztof Orski
  • date_range Wtorek, 2021.06.22 07:24 ( Edytowany Wtorek, 2021.06.22 07:25 )
Nadzór budowlany wydał decyzję o rozbiórce pięciu domów, które uległy spaleniu w Nowej Białej. Dwa z nich, z uwagi na groźbę zawalenia, zostały rozebrane już w niedzielę, pozostałe są rozbierane. Kolejne domu mogą być odbudowywane - powiedział PAP wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch.

fot: Marek Lasyk

"Poszkodowani mogą porządkować swoje posesje, ponieważ śledczy zakończyli oględziny na miejscu. Urząd gminy podstawił kontenery na gruzy i spalone konstrukcje, ale dość szybko się zapełniają, dlatego na jutro planowane jest wyznaczenie placu, na którym będą składowane gruzy i spalone konstrukcje. Spodziewamy się ogromnej ilości gruzu, bo to dość duże murowane domy. Poza tym jest sporo spalonego drewna z zabudowań gospodarczych" – podsumował Smarduch.

Na 27 poszkodowanych w pożarze rodzin, blisko połowa to rolnicy. Chcą oni jak najszybciej odbudować swoje zabudowania gospodarcze, aby móc składować tam siano i paszę oraz aby zwierzęta miały schronienie na zimę. Póki jest ciepło bydło czy owce mogą przebywać na pastwiskach.

"Trzeba jak najszybciej przystępować do odbudowy domów, bo do zimy wcale tak dużo nie zostało" – zauważył wójt.

Domy, które nie zostały zakwalifikowane do rozbiórki, a zostały uszkodzone w mniejszym lub większym stopniu, mogą być odbudowane. Trzy domy zostały jedynie zalane, a inne np. mają spalone więźby dachowe.

Przy pracach rozbiórkowych będą pomagali żołnierze WOT, którzy są już na miejscu.

Tematy:
Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Autor:
Krzysztof Orski

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię