Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Budowa stadionu Sandecji Nowy Sącz w końcu może się rozpocząć

W przetargu na projekt i wykonanie obiektu tym razem nie było protestów. Dzień po uprawomocnieniu się wyboru najkorzystniejszej oferty miasto podpisało umowę ze spółką Grupa Blackbird, która zbuduje stadion za ponad 50 mln zł.

Fot. www.sandecja.com.pl

Posłuchaj materiału Sławomira Wrony
Zgodnie z zapowiedziami władz Nowego Sącza i firmy, która ma zbudować nowy stadion, już w poniedziałek ruszają prace przy rozbiórce starego obiektu przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu. W tym samym miejscu w dwa lata powstać ma nowy stadion z trybunami dla nieco ponad 4 tys. widzów, podgrzewaną murawą, nowym zapleczem dla drużyn i resztą wyposażenia, które ma spełniać nie tylko wymogi I ligi, ale także ekstraklasy.

Nie wiadomo na razie, czy uda się tak podzielić prace, by w przyszłym roku gotowa była, chociaż płyta stadionu z podgrzewaną murawą. Jest ona potrzebna Sandecji do uzyskania licencji na grę w I lidze.

Na najbliższy sezon klub ma pozwolenie na grę, ale tylko dzięki umowie z Tychami, dotyczącej korzystania ze stadionu tamtejszego GKSu. Prezes Sandecji Arkadiusz Aleksander nie rozważa czarnych scenariuszy. Jak mówi, po latach zwłoki w rozpoczęciu inwestycji podanie choćby przybliżonej daty oddania nowego stadionu, to duży postęp i bardzo dobra wiadomość.
Autor:
Sławomir Wrona

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię