- A
- A
- A
Minister Błaszczak pogratulował postępów w śledztwie ws. zabójstwa Iwony Cygan
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak na ręce komendanta głównego policji Jarosława Szymczyka złożył gratulacje w związku z postępami w śledztwie, dotyczącym zabójstwa Iwony Cygan. Paweł K., podejrzewany o jej morderstwo, do którego doszło 19 lat temu, został w czwartek sprowadzony z Austrii do krakowskiego aresztu.Szef MSWiA przekonuje, że ostatnie działania służb w tej sprawie są bardzo wyraźnym sygnałem dla przestępców, że - jak mówił - "nie mogą spać spokojnie, że nie mogą czuć się bezkarni, nawet po upływie tylu lat". Minister Błaszczak dodał, że postępy w śledztwie zabójstwa Iwony Cygan są także dowodem na profesjonalizm i odwagę polskich funkcjonariuszy oraz na to, że służby są w stanie "zapewnić realne bezpieczeństwo".
Iwona Cygan została zamordowana w 1998 roku. Jej zwłoki znaleziono na wale Wisły w Łęce Szczucińskiej. Przed śmiercią była maltretowana, a bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie. Nieoficjalnie mówi się, że Paweł K. zajmował się handlem ludźmi, między innymi wywożeniem młodych kobiet na Zachód. Iwona Cygan miałaby być jedną z nich, a brak zgody na ten proceder zakończył się morderstwem. CZYTAJ
Zobacz film:
(IAR, RK/ew)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
22:18
Odlotowa Małopolska w Gródku nad Dunajcem
-
20:05
Dom dla opuszczonych. Codzienność Przytuliska św. Brata Alberta
-
19:22
„Jaskółki” wracają do domu. Tak wygląda nowy stadion w Tarnowie
-
19:15
W Tarnowie otwarto stadion piłkarski. Według prezydenta miasta "to na razie boisko"
-
18:33
Serca na korzkiewskiej łące
-
17:54
Średniowieczni wojowie, rzemieślnicy i muzycy opanowali zamek w Melsztynie
-
17:43
Jubileusz 30- lecia Domu Norymberskiego (20-21 czerwca)
-
15:09
Najkrótsza noc, najpiękniejsze tradycje. Wianki w Krakowie
-
14:21
Śmiertelny wypadek na torach w Biadolinach Szlacheckich
-
14:02
Kawa z widokiem na słonie? W Krakowie się da
-
13:47
Katastrofa pod Lubogoszczą. Ujawniono przebieg ostatnich minut lotu śmigłowca
-
13:35
Takich obrazów Witkacy namalował zaledwie kilka. Jeden właśnie kupiło muzeum
-
13:15
Przez lata były ukryte przed zwiedzającymi. Wyjątkowe eksponaty można zobaczyć w Zakopanem
-
12:36
Sądecki skansen zamienił się w teatralną scenę. Trwa Festiwal Teatru Tej Ziemi
-
12:11
W Przyszowej odżywa słowiańska osada. Powstały pierwsze chaty
-
11:34
Oryna Czarownica - widowsko plenerowe w Sądeckim Parku Etnograficznym
-
10:51
Koniec prowizorki po powodzi z 1997 roku. Rusza budowa nowego mostu w Jazowsku
-
13:10
Prof. Iwona Kowalska-Bobko: w Polsce jest już zbyt dużo lekarzy, a ich liczba nadal rośnie
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 1.
-
10:45
Kraków dr Moniki Widzickiej - odc. VIII - "Muzyka w salonie”
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze