6 kwietnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przyjechali na interwencję do gminy Olkusz, gdzie według zgłoszenia dziewczynka wjechała rowerem w zaparkowany przy jednej z posesji samochód i uszkodziła w nim tylny reflektor. Potwierdzeniem tego zdarzenia było nagranie z monitoringu pochodzące od właściciela uszkodzonego pojazdu.

Policjanci ustalili tożsamość dziecka i udali się do miejsca zamieszkania dziewczynki. W domu mundurowi zastali dziewczynkę oraz jej matkę i babcię. Podczas rozmowy z matką wyczuli alkohol. Przeprowadzone przez nich badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwa była również babka dziecka.11-latka przyznała się, że kierowała rowerem i uszkodziła pojazd sąsiada. Na szczęście dziecko nie odniosło żadnych obrażeń.

11-latka została przekazana pod opiekę rodziny, a sprawa trafiła na policję. Teraz funkcjonariusze będą ustalać czy matka swoim zachowaniem dopuściła się zaniedbań nad córką w nadzorze rodzicielskim, czego też skutkiem była kolizja. O tej sytuacji zostanie poinformowany również sąd rodzinny.