- A
- A
- A
3. edycja festiwalu Materia Prima. ZDJĘCIA
Do Krakowa przyjedzie dwanaście renomowanych zespołów teatralnych z całej Europy. Rozpoczyna się 3. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy MATERIA PRIMA.
Wydarzenie odbędzie się w Krakowie w dniach 21-28 lutego. Zobaczymy spektakle teatru tańca, teatru plastycznego, lalkowego, teatru cieni, czy nowego cyrku stworzone przez najbardziej znanych europejskich reżyserów i choreografów. Do Krakowa przyjedzie dwanaście renomowanych i nagradzanych zespołów teatralnych z Francji, Izraela, Niemiec, Norwegii, Rosji i Włoch. Organizatorem festiwalu jest Teatr Groteska.
- Wracamy do zapomnianej kategorii piękna - deklaruje dyrektor teatru Groteska Adolf Weltzschek...
Gwiazda festiwalu NoGravity Dance Company – teatr specjalizujący się w tańcu powietrznym. Znany włoski reżyser i choreograf Emiliano Pellisari zaproponuje oryginalną interpretację „Boskiej Komedii” Dantego. Perfekcyjne opanowanie sceny i zastosowanie skomplikowanych mechanizmów rodem z teatru barokowego sprawią, że w przedstawieniu „Boska Komedia: z Piekła do Nieba” tancerze unosić się będą w powietrzu. Krytycy porównują to doświadczenie do: „Fantasmagorycznej karuzeli, która przewraca do góry nogami ład przestrzenny”.
Najwyższy światowy poziom zaprezentuje norweski teatr tańca Carte Blanche. The Norwegian National Companyof Contemporary Dance. W ekspresyjnym spektaklu „Edvard” tancerze przybliżą sylwetkę słynnego malarza doby ekspresjonizmu Edvarda Muncha. Hiszpański choreograf Marcos Morau bada umysł norweskiego malarza i zastanawia się w jakim stopniu liczne doświadczenia śmierci, a także zmagania z chorobą ukształtowały Muncha jako człowieka i artystę. Polska prapremiera odbędzie się tuż po światowej premierze w Studio Bergen w Norwegii 15 stycznia 2015 roku, a Carte Blanche – zespół, który istnieje już od 25 lat – zobaczymy po raz pierwszy w Polsce.
jn
Komentarze (0)
Najnowsze
-
17:12
Zalana obwodnica w Bolesławiu. Trwają ustalenia ws. publicznych pieniędzy
-
17:00
Jest decyzja wojewody w sprawie magazynów energii w Myślachowicach
-
16:56
Trendy z Sieci: Dlaczego biurko męczy bardziej niż hantle?
-
16:47
Pogotowie strajkowe w kopalniach PKW. "Zabrakło dialogu i poważnego traktowania"
-
16:40
Są zarzuty po zbiorowej bójce w Limanowej
-
16:20
Marsz Żywych bez Izraela. Nieoficjalnie: nie przyjadą też delegacje innych państw
-
16:00
Szukają zaginionych, teraz sami proszą o pomoc
-
15:50
Nowe przystanki i inny układ dróg - będą zmiany na osiedlu Avia w Krakowie
-
15:44
Karpaty jako centrum sztuki. Wyjątkowa wystawa w Krakowie
-
14:41
Polscy archeolodzy odkrywają sekrety Majów. Dżungla skrywa więcej, niż sądzono
-
14:30
Bierzcie rowery i jedźcie! Otwarto odcinek trasy VeloSkawa, ma 20 kilometrów
-
14:03
Działacze krakowskiej Konfederacji: system kaucyjny upokarza Polaków
-
13:15
Tarnów. Coraz więcej incydentów z udziałem nieletnich pseudokibiców. Będą spotkania z rodzicami
-
13:11
Zginął w rosyjskim więzieniu. Prokuratura bada sprawę mieszkańca Krakowa
-
13:10
Dlaczego większość referendów kończy się fiaskiem?
-
12:52
Nowo wybrani sędziowie Trybunału Konstytucyjnego złożyli ślubowanie w Sejmie
-
12:18
Polka porwana w Iraku. "Zawieszona" - reportaż Ewy Szkurłat
-
12:15
Fotoradar w Krzyszkowicach już niepotrzebny. Gdzie będzie teraz pracował?
-
12:10
Ropa tańsza po zawieszeniu broni, ale to jeszcze nie koniec wahań
-
11:11
Politechnika Krakowska zazielenia kampus. 100 mln zł na energetyczną rewolucję
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze