Za dwa tygodnie rozpocznie się kolejny, 52. Krakowski Festiwal Filmowy. Przed nami 7 dni festiwalowych, wyczekiwane premiery i blisko 250 filmów z całego świata. Festiwal odbędzie się w dniach 28 maja - 3 czerwca w siedmiu krakowskich kinach.

Na pokazy konkursowe, które od lat skupiają liczną publiczność organizatorzy przeznaczyli największe kino festiwalowe Kijów.Centrum oraz dodatkowo Kino Mikro. To właśnie tam będziemy mieli okazję zobaczyć liczący w tym roku aż 104 tytuły przegląd filmów z całego świata, które będą rywalizować o trzy główne nagrody: Złotego Smoka, Złotego Lajkonika i Złoty Róg.
Na początek - Gala otwarcia z polską premierą wyczekiwanego „Marleya” Kevina Macdonalda przy osobistym udziale reżysera filmu, laureata Oscara za „One day in September” i gościa specjalnego festiwalu. Kolejne wielkie wieczory to m.in światowa premiera „Wiery Gran” Marii Zmarz-Koczanowicz, oraz ceremonia wręczenia nagrody specjalnej Smoka Smoków, która już 30 maja powędruje do rąk świetnej czeskiej dokumentalistki Heleny Třeštíkovej.
Pokazy pozakonkursowe odbywać się będą w Kinie Pod Baranami, w Kinie Agrafka oraz w drugiej co wielkości sali kinowej festiwalu – Scenie Wyspiańskiego w PWST, gdzie odbędzie się większość seansów jednego z najważniejszych pozakonkursowych bloków festiwalu „Krakowskich premier dokumentalnych”. Tam będzie miała miejsce także część pokazów sekcji „Laureaci festiwali” prezentującej filmy, które odniosły międzynarodowy sukces na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie, zdobyły uznanie widzów i rozgłos.
[
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię