To wystawa, która doskonale współbrzmi z gorącą atmosferą wakacji: intensywna, ale nie przeintelektualizowana, abstrakcyjna, ale
nie mająca nic wspólnego z chłodem typowym dla tej konwencji.

Justyna Gryglewicz (ur. 1985). Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Krakowie (dyplom w Pracowni Fotografii prof. Agaty Pankiewicz – 2010) oraz International Summer School of Photography w grupach Petera Bialobrzeskiego (2010) i Davida Bates'a (2011). Zajmuję się fotografią, grafiką i malarstwem. Mieszka i pracuje w Krakowie.Niestraszny jej komiks, komponuje także elektroniczną muzykę. Jej styl jest powściągliwy, ale jednocześnie bardzo efektowny.

Prace Justyny Gryglewicz zawróciły uwagę podczas pokazu "Akcji Rewaloryzacji Abstrakcji", zorganizowanego w 2009 roku przez Galerię F.A.I.T. Jak pisał krytyk "Płótna Justyny Gryglewicz łączą w sobie różne kategorie abstrakcji. Bryły geometryczne i struktury organiczne wypełnione rytmicznym deseniem, tworzą rzeczywistość, której niejasne reguły wynikają z wymieszania ze sobą porządków: racjonalnego, biologicznego i dekoracyjnego".
Znakomicie wprowadza w temat wystawy "Plusz" kuratorski tekst Piotra Sikory..."Proszę rozsiąść się w miekkich kanapach form i pozwolić, aby wzrok nasycił się głębokością barw i obłością kształów. Zachęcamy do przeniknięcia w świat soczystych kontrastów i dwuznacznie gładkich lic...."

Co ciekawe, wystawa " PLUSZ " została realizowana w ramach projektu „ Tożsamość w kryzysie ". To cykl wystaw sztuki współczesnej współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Tym razem, trzeba przyznać, to całkiem przyjemnoy kryzys. W galerii As do końca tygodnia.


Galeria ASul. św. Marka 22 Kraków
www.asgallery.pl