"13 skarbów Hiszpanii z listy Światowego Dziedzictwa Kultury Unesco.Fotografie Navii" W Instytucie Cervantesa w Krakowie zobaczymy trzynaście miast, które od momentu powstania, są świadkami tradycji i codziennie poddawane są zmianom.
Alcalá de Henares, Ávila, Cáceres, Kordoba, Cuenca, Ibiza, Mérida, Salamanka, San Cristóbal de la Laguna, Santiago de Compostela, Segowia, Tarragona i Toledo to miasta, w których się mieszka i o których się marzy - teraz za sprawą Jose Manuela Navii otwierają przed zwiedzającymi swe tajemnice i mocne strony.
Mając za punkt wyjścia podróże kulturalne w duchu romantyzmu, Navia odkrywa zakątki miast na chybił trafił. W każdej z fotografii, zauważamy intymne i poetyckie ujęcia, które wykraczają poza klasyczne ujęcia hiszpańskich pejzaży znanych z pocztówek. Fotografie zrobione z oddali, aby zbliżyć się do tego co ludzkie, ukrytego za kamieniem.
Navia, uznawany za mistrza koloru i kadru za umiejętność przenoszenia widza w inną rzeczywistość, zachęca do przyglądnięcia się ulicom, murom, przedmiotom, pejzażom i ludziom, którzy tworzą tą niepowtarzalną rzeczywistość.

Wystawa w Instytucie Cervantesa w Krakowie potrwa do 6 lipca
Wstęp na wystawę wolny.