- Na początku będą to nocne utrudnienia. W weekend 28-29 listopada od północy do 4 rano będzie zamknięcie przejazdu na 29 Listopada pod wiaduktem PKP. Objazd został wyznaczony Siewną, Mackiewicz, do Opolskiej - zapowiada Sebastian Kowal z biura miejskiego inżyniera ruchu.

- To na razie jedyne poważniejsze utrudnienia - mówi Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie i dodaje, że przez pierwsze tygodnie więcej będzie prac przygotowawczych.

- Na niektórych odcinkach mogą być zawężenia, ale na początku wykonawca będzie się starał pracować nie w pasie drogowym, ale gdzieś obok. Będzie usuwana roślinność, będą wyburzenia. Jak tylko będzie możliwe, nie będzie wchodził w pas ruchu i będzie prowadził tak prace, żeby nie utrudniać życia mieszkańcom - dodaje Machowski.

Rozbudowa obejmuje odcinek alei 29 Listopada od Opolskiej do granic Krakowa. Jezdnia będzie dwupasmowa. Prace mają potrwać w sumie dwa lata.

 

(Maciej Skowronek/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.