- A
- A
- A
Znalazł się byk, który ma trafić na aukcję WOŚP
Odnalazł się wiklinowy byk, który zniknął wczoraj z Placu Matejki w Krakowie. Jak się dowiedziała nasza reprterka, byk jest teraz w garażu ASP i czeka na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rzeźba bierze bowiem udział w aukcji WOŚP.Minotaur w Krakowie. Akcja Akademii Sztuk Pięknych/fot: prof. Zbigniew Bajek
Wczoraj wieczorem autorka instalacji, Anna Kaczmarczyk w towarzystwie pięciorga studentów usiłowała przenieść rzeźbę z Placu Matejki do Ogrodu Botanicznego.
Zgodnie z umową zawartą z miastem, rzeźba mogła stać na Placu tylko do wczoraj. Rzeźba jednak nie trafiła do Ogrodu, ku zdziwieniu jego pracowników. Portierzy ogrodu przygotowali nawet dla byka czerwoną płachtę, ale byk tam nie dotarł. Na jego tropie była nasza reporterka - Ola Ratusznik i to ona odnalazła zgubę.
Jak wyjaśnia profesor ASP Zbigniew Bajek, studentom nie udało się pokonać byka, bo był dla nich za ciężki. Pracownicy ASP pomogli studentom wnieść byka do uczelnianego garażu.
W niedzielę rzeźba ma trafić na scenę na Rynku Głównym, gdzie zakończy się trwająca cały czas licytacja dla WOŚP.
Zgodnie z umową zawartą z miastem, rzeźba mogła stać na Placu tylko do wczoraj. Rzeźba jednak nie trafiła do Ogrodu, ku zdziwieniu jego pracowników. Portierzy ogrodu przygotowali nawet dla byka czerwoną płachtę, ale byk tam nie dotarł. Na jego tropie była nasza reporterka - Ola Ratusznik i to ona odnalazła zgubę.
Jak wyjaśnia profesor ASP Zbigniew Bajek, studentom nie udało się pokonać byka, bo był dla nich za ciężki. Pracownicy ASP pomogli studentom wnieść byka do uczelnianego garażu.
W niedzielę rzeźba ma trafić na scenę na Rynku Głównym, gdzie zakończy się trwająca cały czas licytacja dla WOŚP.
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 6
Minotaur jest jedną z instalacji projektu artystycznego realizowanego przez I Pracownię Interdyscyplinarną Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie prowadzoną przez prof. Zbigniewa Bajka.
Praca powstała w związku z projektem " Labirynt Wolności", którego tegoroczna edycja prowadzona była w zakładzie karnym w Nowym Wiśniczu. Artyści prowadzili z więźniami zajęcia artystyczne i obserwowali budujące się między nimi relacje, których spoiwem była sztuka. Dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Wiśniczu była to okazja do złamania codziennej rutyny. Dla krakowskich artystów - próba poszukiwania nowych doświadczeń: zarówno tych artystycznych, jak i tych zwyczajnie ludzkich.
Więzienie w Wiśniczu było drugim etapem artystycznej akcji "Labirynt wolności". Wcześniej podobna, kilkunastoosobowa ekipa złożona z pracowników uczelni, doktorantów i studentów szukała inspiracji w opuszczonym już budynku więzienia w Łęczycy.
(Ola Ratusznik/kd)
Praca powstała w związku z projektem " Labirynt Wolności", którego tegoroczna edycja prowadzona była w zakładzie karnym w Nowym Wiśniczu. Artyści prowadzili z więźniami zajęcia artystyczne i obserwowali budujące się między nimi relacje, których spoiwem była sztuka. Dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Wiśniczu była to okazja do złamania codziennej rutyny. Dla krakowskich artystów - próba poszukiwania nowych doświadczeń: zarówno tych artystycznych, jak i tych zwyczajnie ludzkich.
Więzienie w Wiśniczu było drugim etapem artystycznej akcji "Labirynt wolności". Wcześniej podobna, kilkunastoosobowa ekipa złożona z pracowników uczelni, doktorantów i studentów szukała inspiracji w opuszczonym już budynku więzienia w Łęczycy.
(Ola Ratusznik/kd)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:08
65 tysięcy kasków dla dzieci. Ogólnopolska akcja rozpoczęła się w Krakowie
-
20:40
Zobaczcie, jak tańczą Krakowianie! Potańcówka na Plantach z Radiem Kraków i Krakowskim Forum Kultury
-
17:12
Nawet 40 stopni w Małopolsce. Służby w gotowości przed falą upałów
-
17:06
Prof. Konopczyński: "Szkoła powinna uczyć życia wśród ludzi, nie tylko przekazywać wiedzę"
-
16:06
Seria wypadków w Małopolsce. Jedna osoba nie żyje
-
15:40
Kracik, Gibała i wybory w Krakowie. Politolog: „Oczy całej Polski mogą być zwrócone na Kraków”
-
15:25
Skąd zmiana terminu budowy metra w Krakowie? Stanisław Kracik: koniec kampanii życzeniowej
-
14:45
Krakowski Festiwal Komiksu w nowej odsłonie
-
14:16
Fundacja Akcja dla Dzikich Zwierząt świętuje 13 lat i zaprasza na "Dziki Fest"
-
14:10
Wybrzuszone szyny, złamane pantografy. Utrudnienia dla pasażerów
-
13:52
Lato daje popalić!
-
13:31
Sinéad O’Connor tak, jak i Kora w zwierciadle rewelacyjnej Katarzyny Chlebny. "To nie jest spektakl o Kościele"
-
13:25
Pobicie pacjenta w krakowskim szpitalu. Dwóch ochroniarzy odsuniętych od pracy
-
12:24
Skąd bierze się niechęć do Ukraińców? Badanie pokazuje, że Wołyń to tylko część problemu
-
12:21
Fala upałów pokrzyżowała plany. MPK przekłada paradę historycznych tramwajów
-
12:00
Pętla zadłużenia to nie wyrok - rozmowa z ekspertką finansową
-
11:25
Serial "Bait". Kto może zostać Jamesem Bondem?
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 2. - Powojenny Kraków leczy rany
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze