- A
- A
- A
Wojewoda zgadza się na przebudowę "szkieletora"
Wojewoda małopolski odrzucił skargi dwóch mieszkańców Krakowa na przebudowę niedokończonego wieżowca przy rondzie Mogilskim. To oznacza, że inwestycja może ruszyć.Pozwolenie na budowę zostało wydane już w połowie roku przez prezydenta Krakowa. Jednak kilka dni przed jego uprawomocnieniem zostało zaskarżone przez dwójkę mieszkańców.
Chodziło o mieszkańców, których tereny graniczą z działką, na której stoi "szkieletor". Jeden kwestionował prawidłowość sporządzonej analizy zacienienia terenu. Drugi uważał, że budowla spowoduje zaburzenie czasu nasłonecznienia jego budynku.
Ostatecznie wojewoda odrzucił skargi mieszkańców. Teraz - jeżeli nikt nie zaskarży wyroku do sądu – możliwa staje się realizacja budowy Centrum Kongresowego Nauki i Techniki – Treimorfa bo tak ma nazywać się kompleks położony przy ulicy Lubomirskiego i alei Pułkownika Beliny Prażmowskiego w Krakowie.
Krakowski szkieletor, czyli niedokończony od 40 lat biurowiec w centrum miasta, w 2005 roku trafił do spółki Treimorfa, która kupiła go od Węglozbytu. "Zniknie obraz szkieletu, obiekt będzie rozbudowany i obudowany przepiękna fasadą. Na ostatnich dwóch kondygnacjach będzie przestrzeń wystawiennicza i kawiarnia" - mówi Szymon Duda, współwłaściciel szkieletora.
RK/kp
Komentarze (0)
Najnowsze
-
21:55
Kraków Airport: przekierowane loty z powodu mgły
-
19:56
Kardynał Ryś przejmuje „pole minowe”. Co zostawił po sobie abp Jędraszewski?
-
19:40
Ewa Lipska z odznaką "Honoris Gratia"
-
18:57
Pożar w restauracji na Krupówkach. Dwie osoby w szpitalu
-
18:06
Napad na jubilera na osiedlu Tysiąclecia w Krakowie. Trwają poszukiwania sprawców
-
17:26
Kraków: potrącenie pieszego. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR
-
17:08
Kolejna akcja CBA w Nowym Sączu. Śledczy nie ujawniają szczegółów
-
17:06
Pogrzeb wariantów S7. Przed siedzibą GDDKiA znów protestowali mieszkańcy
-
16:48
Tajemnice obrazu z Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie. Naukowcy ustalą autora renesansowego dzieła?
-
16:30
W magistrackiej broszurze Tarnów nie informuje mieszkańców o podwyżkach, jest za to sporo o sukcesach
-
15:55
Wyzwanie dla najlepszych: ekoedukacja
-
15:37
"OPW z dronem" - wojsko wyszkoli licealistów z obsługi bezzałogowców
-
15:30
Wypadek w Inwałdzie oraz potrącenie w Libiążu
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze