- A
- A
- A
W Zatorze powstała strefa aktywności gospodarczej
W Zatorze powstała Strefa Aktywności Gospodarczej Małopolski Zachodniej. Inwestorom oddano 40 hektarów terenu. Pierwsze firmy już powstają.Strefa Aktywności Gospodarczej w Zatorze. Fot. M. Mędela
To największa strefa ekonomiczna na zachód od Krakowa. W Zatorze dziś oficjalnie oddano inwestorom Strefę Aktywności Gospodarczej Małopolski Zachodniej. To ponad 40 hektarów terenu przy głównej trasie Kraków - Oświęcim, w pełni przygotowanego pod inwestycje. Już teraz gmina Zator sprzedała w strefie 9 działek. Kolejnych 40 czeka na nowych inwestorów. Oprócz terenu gmina chce im oferować ulgi podatkowe i preferencje dla osób zatrudniających mieszkańców Zatora i okolic.
"Będę zadowolony jak tutaj powstanie 500 miejsc pracy. To jest moje założenie." - mówi Radiu Kraków, Zbigniew Biernat, burmistrz Zatora.
-
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 7
Oficjalnie strefę dziś otworzyły władze miasteczka, marszałek Małopolski Marek Sowa i Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Przygotowanie terenów pod inwestycje kosztowało ponad 21 milionów złotych. Ponad 17 milionów pochodziło z funduszy unijnych.
"Istnienie takich stref w Polsce jest dla wszystkich bardzo korzystne. Przede wszystkim tworzą się tam miejsca pracy. To jest ważniejsze nawet niż pieniądze i podatki. Tworzenie miejsc pracy, przy obecnym bezrobociu w Polsce i Małopolsce, jest rzeczą najważniejszą " - mówiła w Zatorze pani minister.
Zator już teraz jest małopolskim liderem w pozyskiwaniu unijnych dotacji. Ta niewielka gmina oprócz strefy zdobyła dotację dla rybaków i rozwój turystyki a także grant szwajcarski na wsparcie przedsiębiorczości.
(Marek Mędela)
"Istnienie takich stref w Polsce jest dla wszystkich bardzo korzystne. Przede wszystkim tworzą się tam miejsca pracy. To jest ważniejsze nawet niż pieniądze i podatki. Tworzenie miejsc pracy, przy obecnym bezrobociu w Polsce i Małopolsce, jest rzeczą najważniejszą " - mówiła w Zatorze pani minister.
Zator już teraz jest małopolskim liderem w pozyskiwaniu unijnych dotacji. Ta niewielka gmina oprócz strefy zdobyła dotację dla rybaków i rozwój turystyki a także grant szwajcarski na wsparcie przedsiębiorczości.
(Marek Mędela)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
17:47
Podwyżka w krakowskiej izbie wytrzeźwień. Polacy płacą niechętnie, cudzoziemcy za to od razu
-
17:08
Dzik jest dziki, ale boi się hałasu. W Wieliczce pójdą w ruch pistolety hukowe
-
16:52
Wieczysta Kraków rozstaje się z Zondacrypto
-
16:46
Jazz bez kompromisów w Radiu Kraków. Koncert Marceliny Gawron i Dominika Wani
-
16:28
Z czego Kraków sfinansuje referendum? Urzędnicy już to wiedzą
-
16:16
Zegar Atmosfery znów w Krakowie. Pokazuje stan powietrza i klimatu
-
16:09
Krakowska adwokatka z zarzutami w śledztwie ws. pseudokibiców Cracovii
-
15:53
Krystyna Zachwatowicz-Wajda zostanie honorową obywatelką Krakowa
-
15:42
Dług ekologiczny rośnie? Klimatolog o stanie planety
-
15:24
Zakopane likwiduje dwa oddziały przedszkolne. Decyzja jednogłośna
-
15:11
Sprytne niedźwiedzie kontra sprytne kontenery. Nowe rozwiązanie w Zakopanem
-
15:01
Wybuch gazu zniszczył zaplecze klubu. Lubań Maniowy i sympatycy proszą o wsparcie
-
14:42
70 lat Piwnicy pod Baranami. Fenomen, który nie przemija
-
14:26
Będą zmiany zasad dla rad dzielnic? W tle sprawa skazanego radnego
-
14:10
Wiosna w Sądeckim Parku Etnograficznym
-
14:07
Radny i urzędnik w jednej osobie? Kraków apeluje o zmiany w prawie
-
13:46
"Artystą jest się tylko na scenie, a w życiu trzeba być zwykłym człowiekiem". Historia Wiesława Ochmana
-
13:06
"Konsekwencje zaniedbań rządu ponoszą ludzie najubożsi". Ekspert o programie "Czyste Powietrze"
-
12:49
Preparaty, które ożyły w sztuce. Niezwykły gabinet osobliwości na Krakers Art Week
-
12:46
"To koniec naszych miejsc pracy". Przedsiębiorcy protestują
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze