- A
- A
- A
Taternicy odnaleźli ciało zaginionej turystki
Po kilku dniach poszukiwań ratownicy Horskiej Zachrannej Służby odnaleźli ciało polskiej turystki. Kobieta najprawdopodobniej spadła z ponad 100 metrów, zginęła na miejscu.Ratownicy Horskiej Zachrannej Służby wczoraj późnym popołudniem odnaleźli ciało poszukiwanej od kilku dni kobiety. Ratownicy natrafili na turystkę w Bielskich Tatrach. Zaginięcie kobiety do centrali pogotowia górskiego w Zakopanem zgłosił jej znajomy, kilka dni temu. Z informacji wynikało, że turystka wybrała się na wycieczkę w Bielskie Tatry. Niektórzy świadkowie widzieli zaginioną w okolicach Hawrania. Kobieta zginęła poza szlakiem w bardzo trudnym terenie w Dolinie Hawrańskiej. Z obrażeń ciała wynika, że spadła ponad sto metrów . Ze względu na trudne warunki atmosferyczne transport zwłok odbywał się się bez użycia śmigłowca.
Synoptycy ostrzegają, że pogoda w górach znacznie się pogorszy. Jeszcze tej nocy na południu Małopolski ochłodzi się, a w Tatrach może nawet padać śnieg. Najnowsze prognozy pogody przewidują, że pierwsze opady śniegu w górach mogą pojawić się już wieczorem a w weekend ma intensywnie padać. Ratownicy TOPR ostrzegają i apelują do turystów aby ograniczyli wycieczki do tatrzańskich dolin i poczekali aż pogoda się ustabilizuje.
Adam Marasek ratownik TOPR w rozmowie z reporterem Radia Kraków Przemysławem Bolechowskim ostrzega, że w razie opadów śniegu szlaki będą wielu miejscach zalodzone i śliskie. Zgodnie z prognozami synoptyków w Tatrach ma być zimno. Temperatura w weekend w górach może spaść poniżej minus 10 stopni. Niewykluczone że śnieg z deszczem będzie padał również w samym Zakopanem i na Podhalu.
(Przemysław Bolechowski/jg)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
19:58
Czy Kraków będzie rejestrował związki jednopłciowe zawarte zagranicą? Aleksander Miszalski pisze do MSWiA
-
19:34
"Pięć Przemian" - nowy mural w Podgórzu. Pierwsza taka praca, której autorką jest kobieta
-
19:10
Pożar hali magazynowej przy ul. Kochanowskiego w Tarnowie
-
18:15
Krakowscy radni decydują o podwyżce biletów. Opozycja grzmi: droższe bilety, mniej pasażerów
-
17:29
Krakowskie metro znowu z poślizgiem. Co stało się tym razem?
-
17:05
Talent show - ironiczny portret współczesności? Premiera w Teatrze Bagatela
-
16:57
Ironiczny, a zarazem czuły obraz współczesności. „Kochajmy skowronki. Talent show” w Teatrze Bagatela
-
16:12
Wraki samochodów i śmieci na uliczce w centrum Krakowa. Problem narasta od lat
-
15:42
Przemoc wśród dzieci. Kryminolog: „Dzieci nie są gorsze niż kiedyś"
-
15:40
Kolizja na „zakopiance” była efektem policyjnego pościgu
-
15:18
Premie dla wiceprezydentów Krakowa. Aleksander Miszalski odpowiada na krytykę
-
15:06
"Był to dom dla wszystkich". Jubileuszowa wystawa w Ośrodku Kultury Norwida
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze