- A
- A
- A
Szpitalny kompleks w Kobierzynie czeka odnowa
Podpisano porozumienie w sprawie rewitalizacji tego terenu. Zespół szpitalno - parkowy ma walory historyczne i architektoniczne.Specjalistyczny szpital im. Babińskigo w Kobierzynie, a także park wokół szpitala będą odnowione.
Dyrekcja Szpitala, Zarząd Województwa Małopolskiego oraz Spółka Małopolskie Parki Przemysłowe, reprezentowana przez Stanisława Kracika - to trzy strony, które podpisały porozumienie w sprawie rewitalizacji zespołu szpitalno - parkowego.
Wszyscy podkreślają, że teren ten jest unikalny i bogaty w walory zarówno historyczne jak i architektoniczne. Jak mówi Stanisław Kracik - trzeba zacząć od tego, co najbardziej widoczne, czyli posprzątać i poprawić drogi. Oprócz tego, przekazano dotychczas należące do szpitala nieruchomości, spółce Małopolskie Parki Przemysłowe. W zamian, spółka zobowiązała się do nieodpłatnego użyczenia szpitalowi wszystkich obiektów, w których prowadzona jest działalność lecznicza.
Efektem podpisanego porozumienia ma być nie tylko polepszenie warunków leczenia pacjentów, którzy wymagają opieki psychiatrycznej, ale też dostosowanie infrastruktury szpitala do standardów nakładanych na placówki medyczne.
Kompleks w Kobierzynie to około 60 budynków, z czego tylko jedna trzecia użytkowana jest przez szpital. Od 1 sierpnia nieużytkowane na cele lecznicze mienie szpitala psychiatrycznego w Kobierzynie przechodzi w zarząd spółki Małopolskie Parki Przemysłowe.
Ola Ratusznik/kp
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
20:15
Nie żyje Chris Rea. Muzyk miał 74 lata
-
18:15
Referendum w sprawie odwołania burmistrz Bochni. Ruszyła zbiórka podpisów
-
18:00
Prokuratura zajęła się tragicznymi wydarzeniami na A4. Zginęły dwie osoby
-
16:48
Pijany kierowca uderzył w mur kościoła św. Krzyża w Krakowie. Sprawą zajmie się prokuratura
-
16:38
Nie tylko święto światła. Żydowska Chanuka w cieniu antysemityzmu
-
16:35
Chełmiec. Peron na trasie Podłęże Piekiełko gotowy
-
15:03
W Tarnowie nie chcieli masztu telefonii komórkowej, ale jeden z sąsiadów się wyłamał. "Skusiły mnie pieniądze"
-
13:58
Od 24 do 28 grudnia w Małopolsce czynnych będzie prawie 50 gabinetów opieki zdrowotnej
-
13:53
Kłopoty z budową nowego pasa na krakowskim lotnisku. Zła wiadomość dla Kraków Airport
-
13:27
Od nowego roku w Nowym Targu nocą alkoholu nie kupimy
-
13:05
Wciąż nie złapano sprawców napadu na sklep jubilerski w Krakowie
-
11:45
Święta w małym miasteczku
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze