Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Sprawa "skóry": śledczy przeszukali mieszkanie i piwnicę Roberta J.

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2017.10.10 07:06 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:59 )
W poniedziałek prokuratorzy dokładnie przeszukali mieszkanie oraz piwnicę Roberta J. Ten jest podejrzany o morderstwo 23-letniej krakowskiej studentki w 1998 roku. W zeszłym tygodniu zatrzymano 52-latka z krakowskiego Kazimierza, a następnie przedstawiono mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyznę aresztowano na 3 miesiące. Działania w pomieszczeniach, które do niego należą to kolejny etap śledztwa.

Fot. Dawid Serafin

Zatrzymanie Roberta J.
Doprowadzenie Roberta J. do prokuratury

W poniedziałek z okolic mieszkania oraz piwnicy Roberta J. dochodził odgłos wierteł i młotów. Jak potwierdziła we wtorek Prokuratura Krajowa, faktycznie były prowadzone działania w tych miejscach, w ramach których kuto ściany i podłogi pomieszczeń. W jakim celu? Tego śledczy nie chcą w tej chwili zdradzać, mówią jedynie, że "czegoś szukano".

Czy znaleziono? To także pozostaje tajemnicą. Można jednak domniemywać, że impuls do tego działania mogło dać przesłuchanie Roberta J. Ten zeznawał w czwartek i nie jest wykluczone, że to co powiedział skłoniło śledczych do dokładnego sprawdzenia tego, co skrywają zakamarki jego mieszkania oraz piwnicy.

Przypomnijmy, według ustaleń dziennikarskiego śledztwa reporterów Radia Kraków i portalu Onet.pl, Robert J. pobił, torturował, a następnie oskórował krakowską studentkę w jednym z domków na obrzeżach Krakowa. Profesjonalnego cięcia ludzkiej skóry nauczył się w jednym z krakowskich szpitali, gdzie w latach 80. pracował w prosektorium. Mężczyzna w młodości znany był z maltretowania zwierząt, a w policyjnych aktach można znaleźć zgłoszenia od kobiet, które nękał.

Przeczytaj: Wiemy, kim jest zatrzymany w sprawie zabójstwa Katarzyny Z.

 

 

 

 

(Grzegorz Krzywak/ko)

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

1245296

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię