- A
- A
- A
Siostry benedyktynki sprzedają ekologiczne karpie
Są zdrowe, żywotne i bez plamek - tak znawcy oceniają karpie hodowane przez siostry benedyktynki ze Staniątek koło Niepołomic.Karpie u sióstr w Staniątkach
-
-
-
-
crop_free
1
/ 4
Siostry benedyktynki w ten sposób zdobywają środki na ratowanie gotyckiej perełki architektury. Klasztor w Staniątkach koło Niepołomic powstał w XIII wieku i od ubiegłego roku jest konserwowany. Potrzeby są ogromne, stąd pomysł na sprzedaż karpi, z których dochód wspomoże renowacje. - Musimy mieć środki własne - wyjaśnia Radiu Kraków Siostra Daria, benedyktynka ze Staniątek. W tym roku udało się wykonać najpilniejsze prace, choć to wierzchołek góry lodowej.
Oprócz sprzedaży karpia siostry benedyktynki pieką pierniki, przygotowują przetwory i zapraszają wszystkich, którzy cenią sobie ciszę i spokój gotyckich murów.
Można pomóc im wpłacając pieniądze na konto, ale też kupując ich wyroby.
Czytaj także: Siostry ze Staniątek hodują karpie żeby uratować klasztor
( Anna Kluz-Łoś /dw)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
07:55
Poważny wypadek w miejscowości Sutków w powiecie dąbrowskim. 5 osób w szpitalu
-
07:42
Wtorek ostatnim dniem przed świętami na zrobienie zakupów. W Wigilię sklepy nieczynne
-
07:28
Małopolski sejmik przyjął budżet województwa na 2026 r.
-
07:12
ZUS o zmianach od 2026 roku. Przeliczenie „czerwcowych” emerytur, wyższy zasiłek pogrzebowy i nowe zasady stażu pracy
-
06:54
Zima powoli wraca do Małopolski. We wtorek może spaść śnieg
-
06:36
Ewa Lipska, Anna Polony, Jerzy Trela i Ewa Kaim w świątecznych słuchowiskach Radia Kraków
-
06:15
Święta w miejscu, gdzie nikt się nie spieszy. „Od smażonej ryby już bardziej nie umrę”
-
06:05
Święta w Małopolsce będą białe? Jest na to duża szansa!
-
20:15
Nie żyje Chris Rea. Muzyk miał 74 lata
-
18:15
Referendum w sprawie odwołania burmistrz Bochni. Ruszyła zbiórka podpisów
-
18:00
Prokuratura zajęła się tragicznymi wydarzeniami na A4. Zginęły dwie osoby
-
16:48
Pijany kierowca uderzył w mur kościoła św. Krzyża w Krakowie. Sprawą zajmie się prokuratura
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze