- A
- A
- A
Ruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej
Blisko dwa tysiące pątników wyruszyło dziś - tydzień przed Wielkim Piątkiem - na trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej. Kolejne kilka tysięcy pokona lokalne trasy w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii.Krakowska Ekstremalna Droga Krzyżowa będzie wiodła do Kalwarii Zebrzydowskiej siedmioma trasami, które mierzą od 41 do 56 km. W całej Polsce, m.in. na Śląsku, Podkarpaciu, Mazowszu i Pomorzu, przygotowano sto innych tras. Najdłuższa ma 65 km i poprowadzi z Jarosławia do Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla.
- Ekstremalna Droga Krzyżowa to duże wyzwanie nie tylko duchowe, ale i fizyczne - mówi Adrian Skoczylas,odpowiedzialny za region krakowski. - Idziemy w grupach maksymalnie 5-osobowych. W milczeniu i skupieniu. Mamy czas na przemyślenie sensu życia, sensu tej naszej drogi. To indywidualne spotkanie z Bogiem.
Krakowska Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszyła po mszy św. o godzinie 20 z parafii św. Józefa w Podgórzu. Jej historia sięga sześciu lat. Inicjatorem jest ks. Jacek Stryczek, duszpasterz akademicki i ludzi biznesu, prezes Stowarzyszenia Wiosna, pomysłodawca akcji Szlachetna Paczka.
(Anna Kluz-Łoś/ew)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
22:05
Tylmanowa: wjechał w mur i zostawił auto na jezdni
-
21:23
Nie żyje Michał Urbaniak
-
20:02
Kolizja w Zubrzyku. Przerwa w ruchu kolejowym w Dolinie Popradu do niedzielnego wieczora
-
16:18
Filharmonia Krakowska nagrywa płytę z pieśniami Stanisława Wiechowicza
-
15:37
Napad na jubilera na os. Tysiąclecia. Policja ujawnia nowe szczegóły
-
13:39
Metropolita krakowski kard. Grzegorz Ryś o łasce i synodalnośći
-
13:27
Przechowywanie opon w workach foliowych – skuteczny sposób na czyste i bezpieczne składowanie ogumienia po sezonie
-
13:11
Dlaczego audyt stron internetowych pod kątem SEO teraz jest jeszcze ważniejszy niż przed erą AI?
-
12:19
Kardynał Grzegorz Ryś objął urząd arcybiskupa metropolity krakowskiego
-
10:41
Ingres kardynała Grzegorza Rysia na urząd metropolity krakowskiego
-
10:06
Czy wolno tak strzelać? Zwierzęta i fajerwerki!
-
09:47
Kardynał Grzegorz Ryś objął urząd arcybiskupa metropolity krakowskiego. Relacja
-
09:41
PŚ w skokach - w sobotę dwa konkursy w Engelbergu
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze