- A
- A
- A
Rozpoczęły się wypłaty dla firm budujących autostradę A4
Firmy, które złożyły potrzebne dokumenty na początek dostaną 50% zaliczkę. Pieniądze zagwarantowała im specustawa z początku sierpnia.(Kuba Niziński/Maciej Skowronek/jg)
Specustawa z początku sierpnia gwarantuje wypłatę zaległych wynagrodzeń z Krajowego Funduszu Drogowego. Pieniądze mają przekazać regionalne oddziały Generalnej Dyrekcji. Krakowski Oddział robi to jako pierwszy. Urzędnicy rozpoczęli wypłatę odszkodowań dla firm budujących autostradę A4. Wysokość roszczeń, które do tej pory złożyli wnioskodawcy wynosi 6 mln zł. Jedna z firm wyliczyła, że należy jej się aż 200 tysięcy. Wszyscy podwykonawcy pracowali dla Poldimu. Firma budowała między innymi odcinek A4 między Brzeskiem a Wierzchosławicami. W sumie wnioski złożyło 59 podwykonawców. Połowa z nich nie dostarczyła kompletu dokumentów. Dlatego na razie tylko 20 przedsiębiorców otrzyma pieniądze.
Sąd zdecydował jednak o likwidacji przedsiębiorstwa. ją syndyk skierowany do firmy przez tarnowski sąd. W związku z tocząca się w tarnowskim sądzie sprawą wierzyciele Poldimu mieli zgłosić roszczenia do 13 września. Ci którzy nie złożyli kompletu dokumentów będą mieć problem z odzyskaniem pieniędzy. 3 tygodnie temu przedsiębiorcy przyszli pod siedzibę GDDKiA z żądaniem jak najszybszej wypłaty zaległości, zagwarantowanych przez specustawę.
Tymczasem prace na odcinku między Brzeskiem i Wierzchosławicami zgodnie z zapewnieniami GDDKiA przejęli inni członkowie konsorcjum. Autostrada zostanie oddana do użytku 6 stycznia 2013 r.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
22:01
Niedźwiedź zapolował tuż przy szlaku do Morskiego Oka. Fiakrzy opublikowali niezwykłe nagranie
-
21:20
15 smoków i 150 artystów nad Wisłą. Jubileuszowe widowisko w Krakowie przyciągnęło tłumy
-
20:05
Od Wadowic po Zakopane. Muzyka organowa połączy miejsca związane z Janem Pawłem II
-
19:49
Wypadek na przejeździe kolejowym w Bulowicach. Kierowca ranny
-
19:39
Końcowy etap budowy nowego węzła drogowego w Myślenicach. Utrudnienia
-
19:24
Czy Moniuszko jeszcze nas obchodzi?
-
18:02
Marek Długosz nowym królem kurkowym
-
16:49
Maja Chwalińska wicemistrzynią Roland Garros. Wielki sukces Polki
-
15:05
Bez skalpela i długiego pobytu w szpitalu
-
14:00
Kadr na "filmową" kładkę. Przeprawa w Łososinie Dolnej otwarta po remoncie
-
13:42
Wiwat król! Bractwo Kurkowe ma nowego monarchę
-
13:29
Sandecja przegrywa finał baraży. Zasłużony awans Podbeskidzia
-
12:51
Szef MON po spotkaniu z Budanowem: "Pamięć o ofiarach Wołynia nie podlega negocjacjom"
-
12:21
Sardynia. Nie tylko Costa Smeralda
-
11:59
Wisła nie pomoże Wieczystej. "Skupiamy się na własnych celach"
-
11:14
Zderzenie trzech samochodów w Zakliczynie. Jedna osoba pod opieką ratowników
-
10:36
Motoryzacyjne perełki z całej Polski można oglądać w Tarnowie. Najstarsza z 1916 roku!
-
10:06
Ma brata, dwa psy, węża , jaszczurkę oraz.. złoto OOM w boksie
-
10:00
120 scen z historii Wisły Kraków
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze