Okazuje się, że powodem jest... naprawa wiaduktu w Opatkowicach na Zakopiance. Tego samego, w którym blisko dwa miesiące temu robotnicy znaleźli poważne uszkodzenia. I przez który Zakopianka w stronę Krakowa jest nieprzejezdna.
Drogowcy naprawiają wiadukt na Zakopiance i powodują utrudnienia także na obwodnicy. Twierdzą jednak, że nie ma innego wyjścia, bo konstrukcję trzeba reperować od spodu, a wiadukt biegnie dokładnie nad obwodnicą.
Kierowców jadących zarówno od strony Katowic, jak i Rzeszowa - między węzłami opatkowickim a łagiewnickim czeka zwężenie.
W obu kierunkach tworzą się więc korki. Drogowcy obiecują, że na nitce w stronę Rzeszowa - utrudnienia skończą się 17 października. Dłużej, bo co najmniej do 24 października - potrwają kłopoty na jezdni w stronę Katowic.
Prace przy naprawie uszkodzeń w wiadukcue mają potrwać do końca października. Wtedy Zakopianka w kierunku Krakowa wreszcie będzie przejezdna, przynajmniej jednym pasem. Były zapowiedzi, że być może uda się zakończyć te prace już w przyszłym tygodniu. Plany drogowców pokrzyżowała jednak pogoda.
(Maciej Skowronek/jp)
- A
- A
- A
Remont na "zakopiance" utrudnia ruch na obwodnicy Krakowa
Od dwóch dni kierowcy stoją w korkach na obwodnicy Krakowa między węzłami łagiewnickim, a opatkowickim.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
07:53
To nie raport z frontu. To mistyfikacja, którą połknęliśmy bez popitki
-
07:37
Prądnik Czerwony będzie zabezpieczony przed powodzią. Budowa kanału najwcześniej za trzy lata
-
07:17
Wojsko pomaga w ewakuacji Polaków z regionu Bliskiego Wschodu, samoloty już w powietrzu
-
06:49
Zderzenie osobówki z ciężarówką w Chyżnem. Nie żyje jedna osoba
-
06:34
Pogoda w Małopolsce - czwartek z bezchmurnym niebem i przyzwoitą temperaturą
-
06:18
Niezrażeni porażką 1-11...
-
06:16
Koniec utrudnień po wypadku na Alei Andersa w Nowej Hucie
-
23:00
Jak znaleźć nowych klientów? Daibau - nowoczesny sposób na rozwój biznesu w branży budowlanej
-
21:44
Kraków przyznał nagrody teatralne. Kto laureatem Nagrody im. Wyspiańskiego?
-
21:27
Sadownicy znaleźli sposób na niedźwiedzie. To ma je zatrzymać w lesie
-
18:33
Kraków się starzeje. 200 tysięcy mieszkańców ma ponad 60 lat – czy miasto nadąży za zmianą?
-
17:51
Kto zaatakował krakowskie MPK? Będzie międzynarodowe śledztwo
-
17:09
Zamieszanie wokół projektów tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej. Prezydent Krakowa czeka na wyjaśnienia spółki
-
16:55
WizzAir przedłuża zawieszenie lotów do Izraela, Dubaju, Abu Zabi i Ammanu
-
16:30
Czym jest "sowie jajko niespodzianka"? Nadchodzi Noc Sów w Niepołomicach
-
16:13
Drogowa fuszerka: obwodnica Nowego Sącza w rozsypce. Powstała zaledwie 10 lat temu
-
15:45
Deweloperzy wchodzą do zielonych Mościc. Miasto odpowiada: w planie zagospodarowania jest zabudowa
-
15:15
Na porodówce w Limanowej tłok. W 2025 roku urodziło się tam prawie 1000 dzieci
-
14:43
Prof. Piotr Major: Otyłość nie jest chorobą żołądka ani jelit
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze