Szczegółów na razie jest niewiele, bo projekt dopiero powstaje. Nie wiadomo ile organizator będzie musiał zapłacić za darmowe przejazdy uczestników. Wiadomo natomiast, że kontrolerzy dostaną informacje o imprezie a uczestnik zamiast biletu będzie musiał pokazać identyfikator albo bilet na koncert czy wydarzenie sportowe.
Na tej podstawie będzie mógł podróżować komunikacją miejską przez cała dobę. Problem jednak w tym, że część uczestników bilety kupuje bezpośrednio przed imprezą, w kasie. Takim osobom bilet grupowy w niczym nie pomoże. Nie wiadomo też czy organizatorzy będą chętni na wykupienie usługi.
Poza tym najważniejszy dla uczestnika koncertu czy meczu jest sprawny dojazd do domu po zakończeniu imprezy. W tym celu konieczne jest podstawienie specjalnych autobusów. Aby to zrobić, organizator musi sam wystąpić z taką prośbą do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Chyba że imprezę organizuje miasto Kraków. Nie wiadomo czy te kwestie będą uregulowane w projekcie.
Najbliższa duża impreza w Krakowie odbędzie się już w najbliższą niedzielę, w Kraków Arenie. Będzie to finał Mistrzostw Europy w tajskim boksie, których Kraków jest gospodarzem. Listopad upłynie zaś pod znakiem koncertów, między innymi Michaela Buble i Eltona Johna.
(Maciej Skowronek/ko)
- A
- A
- A
Publiczność w Kraków Arenie dostanie "bilet grupowy"?
Władze Krakowa chcą, aby uczestnicy dużych imprez, na przykład w Kraków Arenie, mieli możliwość darmowego dojazdu tramwajem i autobusem. Do rady miasta ma wkrótce trafić projekt tak zwanego "biletu grupowego", który będzie mógł wykupić organizator wydarzenia.Pliki
download
.pdf (15 KB)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
09:30
Miny z placu budowy na Ruczaju wywiezione, ale to jeszcze nie koniec
-
09:02
Wisła Kraków po 4 latach zagra w piłkarskiej ekstraklasie. Wieczysta i Puszcza walczą o baraże. Transmisje.
-
07:14
Przeżyjmy to jeszcze raz: Wisła w Ekstraklasie! "Ten klub po prostu się kocha"
-
21:44
33 tysiące kibiców przy Reymonta. Wisła Kraków znów w Ekstraklasie!
-
20:15
Wisła Kraków wraca do Ekstraklasy!
-
18:23
W XIX wieku cholera zabiła setki mieszkańców. Chrzanów chce o nich pamiętać
-
18:07
Prof. Fryderyk Zoll: ETPCz ma prawo ingerować w sprawy polskiego Trybunału Konstytucyjnego
-
17:48
Wyjątkowe literackie schody w Tarnowie
-
17:46
Tarnów też ma literackie schody! Tak świętowano Dzień Bibliotekarki i Bibliotekarza
-
17:35
Opowieść o społeczeństwie, które potrzebuje wroga. Premiera w Teatrze Łaźnia Nowa
-
16:46
KO pyta o pieniądze na kampanię referendalną w Krakowie. Padają sugestie o „kryptolobby”
-
16:15
Będą wnioski o zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie Grzegorza Brauna
-
15:58
"Referendum klimatyczne prowadzi do politycznej kłótni". Andrzej Guła odchodzi z rady przy prezydencie RP
-
14:41
Nowoczesne leczenie raka piersi już w Chrzanowie. Pacjentki nie muszą wyjeżdżać do dużych ośrodków
-
18:30
Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie? Miłość u osób w spektrum autyzmu
-
18:30
Amputacja nie oznacza końca życia, tylko inne życie. Czasem pełniejsze
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze