- A
- A
- A
Na terenie krakowskiego szkieletora nie ma lęgowisk chronionych ptaków
Po zawiadomieniu Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego, policjanci sprawdzali czy na terenie inwestycji nie ma lęgowisk ptaków i nietoperzy. Pismo w tej sprawie wpłynęło także do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.- Inspektorzy weszli na teren wieży i nie znaleźli ptasich gniazd. Staraliśmy się o to, by nie było tam żadnych siedlisk. Mamy też wszystkie prawnie wymagane decyzje: środowiskową i o pozwoleniu na budowę" - podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków Magdalena Zielińska-Warszawa z GD&K Group.
Jeśli na terenie szkieletora znajdowałyby się siedliska chronionych ptaków i nietoperzy, prace budowlane mogłyby zostać przerwane nawet do połowy października.
Wieżowiec ma zamienić się w nowoczesne centrum kongresowo-biurowe. Zgodnie z planem inwestycja ma być oddana do użytku w połowie 2018 roku.
(Dominika Panek/ko)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
17:01
Kraków: zaginęła 17-letnia Martyna Kasinowicz
-
16:32
Umowy zlecenia pod lupą PIP. Co przewiduje nowa wersja reformy?
-
16:28
Kraków Airport szykuje się na rekordowy ruch pasażerski i kolejne inwestycje
-
15:58
Zakochaj się w sztuce – luty w Pałacu Potockich
-
15:41
Rynek wtórny w Krakowie - IV kwartał 2025 roku
-
15:35
366 tys. zł i zamknięte drzwi. Dlaczego szalet w parku nie działał dwa lata?
-
15:29
Bilet metropolitalny w Wieliczce znów na tapecie. Radni debatują nad uchwałą burmistrza
-
15:06
Archiwa krakowskiej kurii ponownie otwarte. Co można zobaczyć, a czego nie
-
14:52
"Udzielenie pierwszej pomocy nie wymaga bardzo specjalistycznej wiedzy"
-
14:49
Jak zaplanować bezpieczne wakacje w 2026 roku?
-
14:32
Co wiedział i kiedy? 18 lutego rozpocznie się proces biskupa diecezji tarnowskiej
-
14:26
Zamek Tenczyn w Rudnie z rekordami ale bez dotacji na 2026 rok
-
14:00
Dyscyplina to dopiero początek. Co daje służba w wojsku
-
13:18
Już tylko krok do podpisania umowy na budowę tarnowskiej spalarni odpadów
-
12:42
W Bolesławiu zostanie ogłoszony stan pogotowia przeciwpowodziowego. Co to oznacza dla ludzi i gminy?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze