Weekendowy Smoczy Piknik Rodzinny rozłoży się już w sobotę na bulwarach przy Smoczej Jamie. Zaplanowano smocze gry i zabawy, wielki turniej łuczniczy oraz liczne konkursy i atrakcje. Organizatorzy zapraszają nad Wisłę także w niedzielę, 5 czerwca, w godz. 10-19.
Sobotnie atrakcje zwieńczone zostaną Wielkim Widowiskiem Plenerowym - o godz. 22:00 w zakolu Wisły pod Wawelem. Wszystko z wykorzystaniem efektów pirotechnicznych, zaskakującej oprawy świetlnej i laserowej oraz gigantycznych kurtyn wodnych, a także pięknej muzyki. Największą atrakcją będą ogromne latające smoki, animowane na barkach i statkach przez aktorów Teatru Groteska. Napełniane helem wielkogabarytowe figury smoków mają do 25 metrów długości i kilkanaście metrów wysokości. Trzeba podkreślić, że - tak jak i w zeszłym roku - w widowisku użyta zostanie technika pro silence - ciche fajerwerki generujące niższe natężenie dźwięku, które nie powodują huku, a hałas będzie nieznaczny.
Tradycyjna Wielka Parada Smoków wyruszy w niedzielę o godz. 12 z Plant u wylotu ul. Grodzkiej. Ponad 30 smoków animowanych przez setki dzieci przejdzie ul. Grodzką na Rynek Główny i na scenie powalczy o tytuł najpiękniejszego.
Jak zaznacza Adolf Weltschek, dyrektor Groteski - nie zapominamy o 50. urodzinach słynnej rzeźby Smoka Wawelskiego.
"Pojawi się krewniak smoka wawelskiego prosto ze smoczego Smollywood. Przyjdźcie ocenić i sami sprawdźcie, jak mocne są geny rodziny wawelskiej" - mówi Weltschek.
Wielka Parada Smoków to impreza organizowana od 2000 roku przez Teatr Groteska. Jej pomysłodawcą jest dyrektor tego teatru Adolf Weltschek. Wydarzenie na stałe wpisało się w kulturową mapę Krakowa – przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale również tysiące miłośników smoków z całej Polski, Europy i świata.