- A
- A
- A
Pielgrzymi z Krakowa wyruszyli na Jasną Górę. ZDJĘCIA
6 sierpnia ze Wzgórza Wawelskiego wyruszyła 34. Piesza Pielgrzymka z Krakowa na Jasą Górę. Każdego dnia pielgrzymi będą mieć do pokonania 25-30 km. Na Jasną Górę dotrą 11 sierpnia.Msza święta przed krakowską pielgrzymką
-
-
-
-
crop_free
1
/ 4
Rekolekcje w drodze, bo tak nazywane jest pielgrzymowanie na Jasną Górę, to doświadczenie pokoleniowe, którego fenomen nie gaśnie - przekonywał w Radiu Kraków Andrzej Bac, koordynator pielgrzymki krakowskiej.
Pierwsze grupy pielgrzymów wyruszyły już w poniedziałek - 4 wspólnoty krakowskie rozpoczęły swój marsz w środę.
34. pielgrzymka będzie miała dwie intencje - podziękowanie za kanonizację Jana Pawła II oraz przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Dla każdego z uczestników pielgrzymki to jednak coś więcej, niż tylko modlitwa - dodaje Andrzej Bac:
"To jest na pewno nałóg, w bardzo dobrym tego słowa znaczeniu. Każdy z uczestników powie, że nie wyobraża sobie wakacji bez tych kilku dni spędzonych na pielgrzymim szlaku".
Wśród pielgrzymów nie brakuje też gości z Portugalii, Francji, Austrii, Korei i Włoch. W ocenie organizatorów bierze w niej udział ponad 9 tys. osób . Pielgrzymka dotrze na Jasną Górę 11 sierpnia.
Jacek Bańka/ar
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
15:55
Czy każdy organ władzy można odwołać w drodze referendum i czym referendum różni się od wyborów?
-
15:53
Nie zalewajmy dzieci prezentami, tylko obecnością
-
15:25
"Dawno nikt mi nie powiedział, że mam ładne oczy". Dlaczego kobiety decydują się być "tą drugą"?
-
14:58
Maria Malatyńska z Honorową Złotą Gruszką. Nagroda dla wybitnej dziennikarki związanej z Radiem Kraków
-
14:33
Miał ponad dwa promile alkoholu we krwi i spowodował kolizję. Zatrzymali go świadkowie
-
14:24
700 tysięcy złotych do podziału. W Olkuszu ruszył budżet obywatelski
-
13:50
Ugoda w sporze o referendum w Krakowie. Radna przeprosi inicjatorów
-
13:46
Od koncertów po technologie kosmiczne. Co można zrobić z dawną kopalnią?
-
13:15
Metro w Krakowie. Uczelnie pomogą w projektowaniu inwestycji
-
13:01
Paczka nieznanego pochodzenia w Urzędzie Gminy w Ciężkowicach. Pracownicy ewakuowani
-
12:33
Awaria w gminie Wolbrom. Wielu mieszkańców jest bez wody
-
11:56
Smartwatch – Pretekst do Rodzinnej Zabawy i Umacniania Więzi z Garett
-
11:50
Płytki do kuchni - inspiracje, wzory i najnowsze trendy 2026
-
11:35
"Za bajtla", "za dzieciaka"
-
11:35
Wybuch bankomatu pod Wielką Krokwią. Policja szuka sprawców
-
11:34
"W kręgu nauki" Audycja z dn. 16.05. 2026 r.
-
11:05
Sekundy grozy na autostradzie A4. 70-latek uderzył w oznakowane pojazdy
-
10:30
Luperman: "Pierwsza jest emocja"
-
10:28
Stephen Sanchez "Love, Love, Love"
-
10:18
Szarpał i ciągnął konia za ogon w Pajęcznie. To... dorożkarz z Krakowa
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze