Celem projektu jest badanie związków współczesnej sztuki z estetyką, twórczością i postacią Tadeusza Kantora. W tym roku zobaczymy trzy wystawy nowego cyklu, a ich bohaterami będą zarówno debiutanci, jak i uznani twórcy.
Program otwiera wystawa zat. „Hurr durr”, autorstwa młodej krakowskiej artystki Karoliny Jarzębak. Projekt kieruje wizualne skojarzenia w stronę scenografii teatralnych lub filmowych horrorów klasy B, ostentacyjnie ujawniających swój status falsyfikatu.
- 10 września o 17:30 w Cricotece odbędzie się wernisaż pierwszej wystawy nowego programu „Cloakroom”. Jest to sprawdzenie modelu galerii pop-upowej w strukturach 40 letniej instytucji kultury. Wybór wystaw i artystów bazuje na przeplatających się i wzajemnie uzupełniających wątkach: artyści i artystki bezpośrednio związani z Tadeuszem Kantorem oraz nazwiska i postacie młode, dynamizujące artystyczną rzeczywistość - zaprasza kurator Kamil Kuitkowski.
W listopadzie w ramach projektu „Cloakroom” będzie można zobaczyć twórczość Przemka Branasa, a 8 grudnia – w rocznicę śmierci Tadeusza Kantora, przy Nadwiślańskiej swoje prace pokażą Teresa i Andrzej Wełmińscy, aktorzy Teatru Cricot 2.
Także 10 września, o godzinie 19:00 w Cricotece odbędzie się pokaz teatralny pt. "Trigger", realizowany w ramach projektu Cricoteka
Otwarta. Jego reżyserem będzie Wojtek Ziemilski - reżyser teatralny, artysta wizualny, założyciel Ośrodka Sztuki XS, współtwórca akcji „Golgota Picnic Polska”, współpracujący także z galerią BWA Warszawa.

jn/mat.prasowe