Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nastolatkowie ostrzelali w Krakowie tramwaj. Jeden był już znany policji

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2019.01.29 09:55 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 00:28 )
Mężczyźni, którzy są podejrzewani o to, że strzelali w poniedziałek w Krakowie do tramwajów, są już w rękach policji. To 18 i 19-latek. W poniedziałek wieczorem w okolicach ronda Mogilskiego z broni pneumatycznej ostrzelano jadące w kierunku Nowej Huty tramwaje linii 73 i 52.

fot: policja

Nastolatkowie wciąż nie zostali przesłuchani. Policja czeka aż wytrzeźwieją. Jeden z nich to mieszkaniec Krakowa, który nie miał wcześniej zatargów z prawem. Natomiast jego kompan, będący bez stałego miejsca zameldowania, był już notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także za sprawy narkotykowe. W chwili zatrzymania policjanci ujawnili przy sprawcach broń pneumatyczną (wiatrówka na naboje CO2), z której wcześniej strzelali.  

Ostrzelane tramwaje stoją natomiast na jednej z krakowskich pętli. Zostały zabezpieczone i oddane przez krakowskie MPK do dyspozycji śledczych. W całym zdarzeniu poszkodowany został starszy mężczyzna. Na szczęście nic poważnego się nie stało. Ranił go odłamek szkła z szyby, którą rozbił nabój.  Po tym incydencie tramwaje przez kilka godzin nie jeździły ulicą Mogilską w kierunku Nowej Huty. 

Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi do 3 lat pozbawienia wolności (art. 160 KK) a za uszkodzenie mienia (art. 288 kk) - 5 lat.  

Rzecznik prasowy MPK Marek Gancarczyk powiedział PAP, że straty MPK są szacowane. W każdym tramwaju została uszkodzona jedna szyba drzwiowa. Pojazdy są chwilowo wycofane z użycia, trwa ich naprawa. Gancarczyk, który od ponad 11 lat pracuje w MPK, mówi, że bardzo rzadko dochodzi do ostrzału pojazdów komunikacji miejskiej i nie przypomina sobie, aby w wyniku takich zdarzeń ktoś został ranny

fot: policja

 

 

 

(Tomasz Bździkot/policja/PAP/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

237170

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię