Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Międzynarodowy sukces krakowskich studentów

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2012.05.25 07:58 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:13 )
Dwóch krakowskich studentów zwyciężyło w międzynarodowym konkursie na najlepszy projekt drogowy.
Michał Marek i Tomasz Majkusiak mieli w konkursie rozwiązać konkretny problem komunikacyjny. Zaprojektowali od nowa jedno z najbardziej zakorkowanych skrzyżowań Krakowa - skrzyżowanie przy Nowym Kleparzu w Krakowie.
W rozmowie z Radiem Kraków Tomasz Majkusiak przyznaje, że to śmiały projekt. "To wykonanie pełnogabarytowego, dwukierunkowego tunelu w relacji na wprost, czyli jadąc od Warszawy w stronę centrum miasta. Natomiast jeśli chodzi o część nadziemną, zaproponowaliśmy tam skrzyżowanie o ruchu okrężnym z eliptyczną wyspą centralną" - tłumaczy Majkusiak .
Tunele miałyby mieć po 700 metrów długości a ruch na skrzyżowaniu byłby sterowany światłami. Jednak ze względu na ograniczenia w tym miejscu - przebudowa skrzyżowania przy Nowym Klpearzu wydaje się prawie niemożliwa.
Wymierny efekt to nagroda pieniężna dla studentów i licencje na 10 stanowisk profesjonalnego programu do projektowania geodezyjnego dla AGH.


(Tomasz Müller /jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię