Inicjatywa podzieliła Kraków, dlatego prezydent miasta poprosił o opinię małopolski sanepid. "Wyraziłem pozytywne stanowisko, bo to jest z punktu widzenia populacji dobra inicjatywa " twierdzi Michał Seweryn, Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, który na potwierdzenie swoich słów pokazywałw Krakowie wypełnione książeczki szczepień swoich dzieci.
W 2014 roku w województwie małopolskim blisko 800 rodziców miało wątpliwości i dzieci nie chciało szczepić. Po interwencjach sanepidu i akcjach edukacyjnych ta liczba zmalała do 312 dzieci. W Krakowie konsultacje z zakresu szczepień ochronnych prowadzą:
- Poradnia Szczepień dla Dzieci z Grup Wysokiego Ryzyka w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie (Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piatku w godz. 8.00 - 17.00, tel. 12 619 86 15)
-Wojewódzka Poradnia Szczepień Ochronnych w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II (Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piatku w godz. 7.00 - 18.00, tel. 12 614 35 15)
Pomysł pojawił się w Krakowie ponad miesiąc temu. Krakowski radny dzielnicowy Łukasz Wantuch zaproponował, aby do samorządowych żłobków i przedszkoli przyjmować dzieci, które wykonały komplet szczepień. Inicjatywa podzieliła Kraków, dlatego prezydent miasta poprosił o opinię małopolski sanepid.
CZYTAJ WIĘCEJ O POMYŚLE RADNEGO
RADNY PROSI O POMOC POLICJĘ WSZYSTKO PRZEZ POMYSŁ DOTYCZĄCY SZCZEPIEŃ
/Teresa Gut, Wacha/