Radni chcą w tej kadencji doprowadzić do skutku postulaty krakowian - miedzy innymi o dofinansowaniu dla in vitro, budowie większej ilości ścieżek rowerowych i ochronie teren ów zielonych. "To się nie uda jeśli prezydentem miasta zostanie Małgorzata Wassermann" - mówi Dominik Jaśkowiec - radny miasta Krakowa.
Jak podkreśla, Małgorzata Wassermann będzie prezydentem rządowym, który nie realizuje postulatów krakowian, ale program rządu. Powstanie rządowe Centrum Kongresowe na Wesołej, rządowe mieszkania na terenach cennych przyrodniczo, a rządowy hotel i paring zastąpi korty KS Olsza.
Zdaniem radnych, przejęcie władzy przez Małgorzatę Wasserman grozi też dalszym zabudowaniem korytarzy przewietrzania miasta i cofnięciem zakazu palenia węglem.
Katarzyna Maciejczyk/bp