Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kraków żąda sprostowania od UEFA

  • Kraków
  • date_range Sobota, 2012.06.16 10:20 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:18 )
Kraków żąda sprostowania informacji o rzekomych rasistowskich incydentach podczas otwartego dla publiczności treningu drużyny holenderskiej na stadionie Wisły.
Kraków żąda sprostowania informacji o rzekomych rasistowskich incydentach podczas otwartego dla publiczności treningu drużyny holenderskiej na stadionie Wisły. Jak napisała Gazeta Wyborcza, chodzi o trening z 6 czerwca. Holenderskie media napisały po nim, że polscy kibice naśladowali odgłosy małp. Doniesienia te nie znalazły potwierdzenia ani w zapisach z monitoringu ani w nagraniach mediów - jedne i drugie przejżała krakowska policja. "Powielanie przez UEFA informacji o incydentach, które nie miały miejsca, jest niezwykle szkodliwe i krzywdzące dla naszego miasta. Dlatego naszym oczekiwaniem jest wydanie przez UEFA oświadczenia i sprostowania w tej sprawie" - napisał stanowczo Jacek Majchrowski w liście do sekretarza UEFA.
To, że informacje o małpich odgłosach były wyssane z palca, przyznała część holenderskich dziennikarzy. List prezydenta to też reakcja na pismo z UEFA, która przed kilkoma dniami prosiła Kraków, by zwracał uwagę na bezpieczeństwo na treningach.

gw/mkWyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię