Organizację ruchu i plan objazdów przygotowuje firma wykonująca remont. Potem akceptuje to policja i Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Jak mówi Krzysztof Wojdowski z miejskiej jednostki - wykonawcy jeszcze nie ma.
"Zarząd Dróg Miasta Krakowa jest w tej chwili w momencie kompletowania ostatnich dokumentów potrzebnych do tego, żeby ogłosić przetarg. Mamy nadzieję, że te przetargi zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach. Chcielibyśmy bardzo, żeby to nastąpiło w kwietniu" - wyjaśnia Wojdowski.
Z tego powodu Zarząd Transportu Publicznego nie jest w stanie wytyczyć alternatywnych tras dla autobusów i tramwajów.
"W momencie, kiedy uzyskujemy tylko i wyłącznie decyzję z projektem organizacji ruchu podczas jakiegoś remontu, zawsze przygotowujemy standardowe dane, gdzie możemy pojechać, z jaką częstotliwością moglibyśmy tam pojechać. Trudno jest tutaj odpowiedzieć szczegółowo, w związku z tym, że nie mamy nawet harmonogramu prac, które będą się odbywały podczas tych wszystkich inwestycji i remontów" - mówi Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego.
Firma, która wykona remont, ma być znana w kwietniu.
"Jest jeszcze czas na to, żeby to wszystko przygotować, po to, żeby te duże remonty i przebudowy przeprowadzić sprawnie i bez żadnych kłopotów" - stwierdza Krzysztof Wojdowski.
Jak uważa jednak Jacek Mosakowski z Platformy Komunikacyjnej Krakowa, remont Mostu i dwóch ulic to jednak spory obszar w tej części Krakowa. Zatem już teraz należałoby rozpocząć planowanie organizacji komunikacji miejskiej
Dokładny plan organizacji ruchu zostanie jednak opublikowany na 2 tygodnie przed rozpoczęciem remontu - odpowiada Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego.
Natomiast dobra informacja jest taka, że ruch na moście Dębnickim zostanie zachowany. Urzędnicy mówią, że mimo wszystko trzeba liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu, ale proszą mieszkańców o cierpliwość, bo efekty remontów ułatwią życie na długo