Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kraków: akcja na ul. Długiej zakończona sukcesem

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2012.05.25 10:32 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:14 )
Akcja "wystarczy jeden metr" zdyscyplinowała krakowskich kierowców. Od prawie trzech tygodni na ulicy Długiej żaden samochód nie zablokował torowiska, choć wcześniej zdarzało się to notorycznie.

Ulica Długa w Krakowie, fot. Joanna Porębska


W ramach akcji strażnicy miejscy i inspektorzy MPK pilnują, by kierowcy nie parkowali zbyt blisko torów, co skutecznie utrudnia przejazd tramwajom.
Efekty kampanii przerosły nasze najśmielsze oczekiwania - przyznaje Marek Gancarczyk, rzecznik MPK w Krakowie. Jak zaznacza, z powodu blokowania tramwajów najbardziej cierpieli pasażerowie.
Od początku roku ulica Długa była blokowana 60 razy. Kierowcy często parkują zbyt blisko torowiska również na Karmelickiej, Zwierzynieckiej, Rakowickiej i Starowiślnej.
Akcja "Wystarczy jeden metr" potrwa do końca maja.

(Joanna Porębska/jp)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię