Jak poinformował Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, łącznice te były zamknięte od połowy kwietnia br. ze względu na budowę ronda na drodze lokalnej.
- Prace zostały już zakończone, co pozwala nam na otwarcie zjazdu i wjazdu na S7 – przekazał przedstawiciel GDDKiA.
Na małopolskim odcinku drogi ekspresowej S7 wciąż w budowie pozostaje Węzeł Mistrzejowice w Nowej Hucie, dzięki któremu trasa S7 połączy się z Północną Obwodnicą Krakowa (S52). Po jej ukończeniu, które planowane jest jesienią tego roku, stolica Małopolski zyska pełny ring wokół miasta złożony z dróg szybkiego ruchu.