Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Adamczyk: to skandal, że nikt nie rozmawia ze strajkującymi

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.05.17 12:59 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:12 )
Spór zbiorowy, protest, okupacja budynku dyrekcji. Tak od ponad tygodnia jest w Szpitalu Psychiatrycznym w Kobierzynie.

Protest przed budynkiem szpitala w Kobierzynie, fot. Elżbieta Żywioł

Związkowcy domagają się przynajmniej 300 złotych podwyżki i jak mówią - nie zamierzają ustąpić.

Dziś pracownicy szpitala przed budynkiem administracji spotkali się z parlamentarzystami, radnymi Sejmiku i Rady Miasta.

Poseł Andrzej Adamczyk - powiedział, że wszyscy zostali zaproszeni przez komitet strajkowy.
"Naszym celem jest wywieranie nacisków na organ założycielski jakim jest Samorząd Województwa Małopolskiego w rozwiązanie tego konfliktu i tego problemu. Dla nas najważniejszą rzeczą jest ażeby ze strajkującymi, ażeby z protestującymi podjęto wreszcie rozmowy . Dzisiaj skandaliczną rzeczą jest, że nikt z tymi ludźmi nie rozmawia" - mówi Adamczyk.
Wicemarszałek województwa Wojciech Kozak - powiedział dziś w Radiu Kraków, że żądania strajkujących są nieuzasadnione. A na podwyżki dla pracowników nie ma pieniędzy.
"Postulat odwołania dyrektora szpitala jest absurdalny" - mówił w porannej rozmowie Radia Kraków Kozak . "Jeżeli psychiatria polega na leczeniu między innymi spokojem, to uważam że związki działają przede wszystkim na niekorzyść pacjenta. Plakatami, krzykami, gwizdami zakłócają nie tylko pracę pani dyrektor, ale komfort leczenia jest daleki od wymaganych" - uważa Kozak.

Tymczasem związkowcy są nieugięci. Strajk okupacyjny w budynku administracyjnym prowadzony jest na trzy zmiany, w każdej uczestniczy po kilkanaście osób. Łącznie protestuje ponad 600 osób z około 1000 pracowników szpitala. Protestujący nie wykluczają rozpoczęcia strajku głodowego.

Szpital Specjalistyczny imienia Babińskiego w Krakowie istnieje do 90 lat. W placówce stacjonarnie leczy się ponad 800 pacjentów.


(Elżbieta Żywioł/jp)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię