O jubileuszu, krakowskich korzeniach i ponad... milionie (!) zdjęć, które wykonał, a także wojnie w Ukrainie - Adam Bujak opowiadał w Radiu Kraków Kultura Jackowi Bańce.
Urodzony 12 maja 1942 w Krakowie, całe dotychczasowe życie prywatne i zawodowe związał z tym miastem. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików [od 1967 r.] oraz Royal Photographic Society w Londynie [od 1970 r.]. Należy również do Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej w Szwajcarii. Swoje prace prezentuje w kraju i za granicą. Można było je oglądać m.in. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Etnografii i Folkloru w Tel Awiwie czy George Eastman House w Rochester w Stanach Zjednoczonych. Wystawę stałą twórczości Adama Bujaka można podziwiać w Domu Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz w Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie. Wystawę w Arsenale ul. Pijarska 8 w Krakowie, Przeszłość Przyszłości. Muzeum Książąt Czartoryskich obok Bramy Floriańskiej - zdjęcia Adam Bujak portretujące Papieża i Kraków z lat 60-tych i 70-tych i nie tylko - można oglądać do 20 listopada 2020 roku. Fotograf współpracował z licznymi magazynami i wydawnictwami: „Haprer and Row” w Nowym Jorku, „Herder Verlag” w Niemczech, „Styria Verlag” w Austrii, „Ignatius Press”, „Life Magazine” w USA, „Editions du Dialogue”, „Editions” we Francji, , "National Geographic Polska", „Bosz”, „Sport i Turystyka” czy Kwadrat. Od 1996 roku nieprzerwanie związany z krakowskim wydawnictwem „Biały Kruk”.
Przez ponad 40 lat uwieczniał na zdjęciach życie i posługę kapłańską Ojca Świętego Jana Pawła II. Prywatnie ich losy połączył wiele lat wcześniej sam Kraków i rodzinne kamienice. Swe pierwsze zdjęcie przyszłego papieża Bujak wykonał kilkanaście lat później –
w 1958 roku podczas święceń biskupich Wojtyły, natomiast na stałe towarzyszył mu z aparatem od 1963 roku. Setki tysięcy zdjęć, które wykonał w tym czasie są niezwykłym świadectwem zarówno życia kapłańskiego jak i wydarzeń całego pontyfikatu Jana Pawła II. Bujak towarzyszył mu zarówno podczas najważniejszych uroczystości kościelnych, jak i w chwilach samotnej modlitwy czy prywatnej zadumy. Jako fotograf, był obecny przy Ojcu Świętym w najbardziej doniosłych i niezapomnianych dla niego chwilach. Do takich należała z pewnością pielgrzymka do Jerozolimy i wizyta w Bazylice Grobu Bożego a także wszystkie pielgrzymki do Ojczyzny. Bujak towarzyszył mu również podczas ostatnich dni jego życia i w chwilach ostatniego pożegnania. (źrodło: https://adambujak.pl/o-autorze/)