W przedsięwzięciu udział bierze szereg krakowskich, ale również, co warto podkreślić,  podkrakowskich klasztorów i kościołów – niemal od początku w projekt zaangażowały się siostry benedyktynki ze Staniątek, ojcowie benedyktyni z Tyńca, czy ojcowie cystersi z Mogiły.

W realizację projektu angażują się również inne podmioty, jak np. Muzeum UJ Collegium Maius, Pałac Biskupa Erazma Ciołka - oddział Muzeum Narodowego, Muzeum Archidiecezjalne, czy Nowohuckie Centrum Kultury. Dzięki wzajemnej współpracy udało się przygotować i zrealizować szereg bezcennych wystaw sakralnych, prezentujących m.in. relikwiarze i relikwie świętych od Jacka Odrowąża do Jana Pawła II; szaty grobowe królowej Jadwigi, niezwykle cenne szaty liturgiczne pochodzące z warsztatów tkackich całej Europy; unikatowe naczynia i paramenty liturgiczne; najcenniejsze obiekty ze zbiorów klasztornych bibliotek i archiwów, w tym słynny rękopis ”Dzienniczka” św. siostry Faustyny Kowalskiej (po raz pierwszy publicznie udostępniony), Graduał karmelitański (barokowy manuskrypt) oraz  liczne starodruki, dokumenty i księgi liturgiczne. W ramach przedsięwzięcia  udało się udostępnić do zwiedzania - często po raz pierwszy - wyjątkowe miejsca ukryte za klasztorną klauzurą, takie  jak np. krypty znajdujące się w Opactwie Tynieckim, krypty w podziemiach kościoła św. Kazimierza Królewicza, czy w klasztorze oo. Kamedułów na Bielanach; liczne skarbce, kapitularze, biblioteki i archiwa,  ogrody i wirydarze oraz inne obiekty i pomieszczenia klasztorne.

W programie tegorocznej Nocy, która tradycyjnie odbędzie się  14 i 15 sierpnia, oprócz zwiedzania obiektów sakralnych, zaprezentowane zostaną  liczne wystawy tematyczne, koncerty. Szczegółowy program Nocy, jak również wszelkie informacje na temat udziału w poszczególnych wydarzeniach dostępne będą na stronie Miasta:  www.krakowskienoce.pl.